Kültür Sanat Dünyası

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
1442 Üye , 77 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Vizyon

, etkinlik
Fatih Gezer topluluğa katıldı.
(2 gün önce)
Demir Alptekin topluluğa katıldı.
(2 gün önce)
Sinan Emre Yılmaz topluluğa katıldı.
(4 gün önce)
Mustafa Bezcioğlu topluluğa katıldı.
(4 gün önce)
Alperen Kalkan topluluğa katıldı.
(8 gün önce)
Elif Unal topluluğa katıldı.
(8 gün önce)
Yücel Karadeniz topluluğa katıldı.
(8 gün önce)
Tedarikci Malz topluluğa katıldı.
(9 gün önce)
Dilara Unal topluluğa katıldı.
(11 gün önce)
Serdar Servan topluluğa katıldı.
(12 gün önce)
Topluluk yöneticisi olmak için iletişim sayfasından bize mesaj atabilirsiniz.

Fındıkzade’den Samatya’ya bu semtlerin bize anlatacakları var…

Pazartesi, 30 Ekim 2017
9:00

"Fındıkzade; Kentin kalbinden geçen ve tarihe giden yoldaki başlangıç noktamız. Keşke sansımız olsa da bu yaşlı semtin karşısına otursak o’nu dinlesek. Kentin o en ıssız dönemlerinden nüfusunun milyonları bulmaya başladığı döneme kadar bize yaşadıklarını, içinde geçen hikâyeleri, çilesini ve misafirlerini anlatsa. Fındıkzade’den rotamıza başlayıp o’nun o çilesini her gün çektiği acımasız kalabalığın içerisinden sıyrılıp, bugün İstanbul’un belki de en kozmopolit semtlerinden ve İstanbul’dan daha eski ama artık bir İstanbul parçası olan Samatya’ya doğru yola çıktığımız da gözlerimizin gördüğü tek şey; İstanbul’un sosyal, kültürel ve tarihi dokusunu anlatan bir kent özeti. Bu tarihi semtleri ve tarihe giden bu yolu semtlerin kendi ağzından duymak istiyorsanız sizleri de aramızda görmek isteriz."

Güzergâh: Konstantinos Lips Manastırı (Fenari İsa Camii)( Dışardan ), Mokios Sarnıcı, Mokios Sarnıcı, Koimesis Kilisesi, Arcadius Sütunu, Hekimoğlu Ali Paşa Camii, İsakapısı Mescidi, Gastria Manastırı, Peribleptos Manastırı (Dışardan), Surp Kevork Kilisesi, Hosios Andreas En Te Krisei, Karpos Papilos, Aya Menas, Konstantinos Helena Kilisesi, St. John Studios, Porta Auerera ( dışardan ), Yedikule Surları Dışardan ( Müze mahkeme kararıyla kapatılmıştır )

Buluşma Yeri ve Saati: Taksim AKM önü, saat 09.00

Öğle yemeği: Samatya çarşısında balıkçıda yemek

Fiyata Dâhil Hizmetler: Rehberlik, öğle yemeği (Balık, Salata, Mezeler, Su ve Çay), kilise izinler ve bağışları

Hediye: Tur bilgi notları

Önemli Notlar:
 "Tur buluşma yerimizde, hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanız gerekmektedir. Geç kalınması durumunda, turun başlayacağı ve sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz.
 Tüm turlarımızda, turda anlatım yapan rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için, rehber kulaklık sistemi kullanılmaktadır."


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılım Ücreti: 183 TL

Katılımcılar (0)


Katılmayanlar

Yeşim