Kitap Kulübü

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
2187 Kitap Kurdu, 44 Etkinlik, Ankara ()

Topluluk Giriş Yazısı:

Katıl

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Kitap

|

Okumak

S B topluluğa katıldı.
(5 gün önce)
Ebru Erdoğan topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Şeyma Arıkan topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Aslı Özer topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Sevde Kapu topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
F Ç topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Antagonistik Karakter topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Mete Bleda Ünal topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Birgul Karagöz topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Sevval topluluğa katıldı.
(6 ay önce)

Seda Mania

Yönetici

Kitap kulübüne hoşgeldin :).

Kitap Kulübü Tekrar Başlıyor

Seda Mania
03/05/2016
İyi günler,

Kitap kulübünü tekrar başlatalım diyorum. İlgileniyorsanız lütfen mesaj atın birlikte yere ve zamana karar verelim.

-Seda

... ...
03/05/2016
gelişme olduğu taktirde, dahil olmak isterim...

Ben de dahil olmak isterim...

Elif Tapan
03/05/2016
Katılmayı ben de isterim

Ben de çok isteriiim

Ens Cnr
03/05/2016
eğer düzenlenirse, katılmak isterim

Türkiz Ağba
03/05/2016
Bende katılırım

Seda Mania
03/05/2016
Tamam, ne zaman yapalım? Gün hakkında bir tercihiniz var mı?

Türkiz Ağba
03/05/2016
Gördüğüm kadarıyla bu gibi topluluklar genelikle pazar günleri yapıyor

Seda Mania
03/05/2016
Peki saat?

Bende katılmak isterim

Türkiz Ağba
03/05/2016
Saat olarak herkesin müsait olduğu bir saat kararlaştırabiliriz ben öğrenciyim benim pazarlarım genelikle boş ben her saate uyarım

Beyza Dinç
03/05/2016
evet ben de katılmak istiyorum. haftasonu öğle veya öğleden sonraları çoğunluk için uygun olacaktır düşüncesindeyim.

... ...
03/05/2016
Pazar buluşması oldukça makul görünüyor. Belirlenecek herhangi bir saate uyabilirim

Seda Mania
03/05/2016
Pazar günü yapalım öğleden sonra o zaman.

Beyza Dinç
03/05/2016
seda mania, bu oluşumun içerisine yeni girdim yeterli bilgiye sahip değilim. ne tür bir sistem dahilinde hareket edeceğimiz hakkında bilgilendirebilir misin ?

Seda Mania
03/05/2016
Yer? Ortalama bir yer bulalım. Kavaklıdere uygun mu?

Yasn Ergin
03/05/2016
ben de katılabilirim

... ...
03/05/2016
Beyza Dinç
03/05/2016
seda mania, bu oluşumun içerisine yeni girdim yeterli bilgiye sahip değilim. ne tür bir sistem dahilinde hareket edeceğimiz hakkında bilgilendirebilir misin ?

Seda Mania
03/05/2016
Beyza Dinç,

Hepimiz birlikte bir kitap okuyacağız. Bir kişi oturumu yönetecek. Kitaptaki olaylar ve karakterlerle ilgili sevdiğimiz, sevmediğimiz, ilginç bulduğumuz, anlamadığımız... gibi şeyleri konuşacağız birlikte. Bir süre sonra tekrar konuşmak üzere bir kitapta karar kılacağız. İlk buluşmamızda detayları birlikte oturturuz.

Beyza Dinç
03/05/2016
uygun. herkese yakın yeri seçmek konusunda sıkıntıya düşülebilir o yüzden bundan önceleri toplandığınız mevki kavaklıdere olduğu için bağlı kalınmalı fikrimce.

Beyza Dinç
03/05/2016
teşekkürler. umuyorum güzel, verimli bir sohbet olacaktır çemberdeki insanlar için :)

Bende katılmak isterim

... ...
03/05/2016
Bir konuyu merak ediyorum:
Katılımcı arkadaşların okuma eğilimleri nasıl? Ne tür okumalar yapmak isterler acaba? Biliyorum, ilk buluşmada sorulacak sorular bunlar ama yine de "çemberin" çeperlerini görmek isterim...

katılımcı arkadaşlar, küçük yanıtlar verirlerse, ziyadesiyle mutlu olurum...

Bu hafta sonu şehir dışında olacağım. Artık başka bir buluşmaya...

Seda Mania
03/05/2016
Kemal Çubuk,

Herkesin muhakkak farklı zevkleri olacaktır. Zaten bu işin vizyon açıcı tarafı da bu. Daha önce hiç karşılaşmadığınız bir tarzla karşılaşabilirsiniz. Eğer haz etmediğiniz bir kitapla karşı karşıya kalırsanız okuyup okumamak sizin tercihiniz olacaktır. İsterseniz okumadığınız kitabın toplantısına dahi katılabilirsiniz. Bu iş ödev gibi değil de daha çok ortak bir konu üzerinde sohbet eder gibi ilerletilecek. Hangi kitabın okunacağına da birlikte karar vereceğiz. Belki de siz bizi yeni bir yazar ve tarzla tanıştıracaksınız. Lütfen ilk toplantıya gelin ve eğer varsa tutkunuzu bizimle paylaşın.

Beyza Dinç
03/05/2016
benim için uygun seda mania; ancak bu pazar deyip tarihi yanlış aktarmışsın, onu düzeltelim bu pazar günü tarih 08.05.2016

Seda Mania
03/05/2016
Evet ya. Yanlışlık olmuş. Teşekkürler düzeltme için.

Beyza Dinç
03/05/2016
kemal çubuk, bu platformda karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak halihazırda zor o yüzden gerçek manada bir masa etrafında bu konuyu masaya yatırmalı bana kalırsa da.

Beyza Dinç
03/05/2016
seda mania, uygundur katılacağım. vaktini ayırabilecek herkesi öncelikle senin düşüncen adına sonra kendi nazarımda yorum atmaya davet ediyorum.

... ...
03/05/2016
Aslında oldukça temel bir bilgiydi edinmek istediğim. Roman okuması mı yapılacak yoksa yazınsal başka bir tür mü? Belki de kuramsal metinlere de yönelmek mümkündür!

Hülasa, bu konuyu toplantıya saklamanıza saygı duyuyorum...

Seda Mania
03/05/2016
Kemal Çubuk,

Ağırlıklı olarak kurgu, roman okunur diye tahmin ediyorum ama talep doğrultusunda başka şeylere de yönelebiliriz. Dinamik bir yapısı olabilir topluluğun. Mesela ilerde çok fazla katılım olursa tarzlara göre gruplara bile ayrılabiliriz. Siz ne okumayı tercih edersiniz?

... ...
03/05/2016
Seda Mania,

Çoğunlukla kuramsal okumalar içindeyim. Ama yazınsal türlerin (roman, şiir ve tiyatro metinleri) lezzetini bilir ve "asla" hayır diyemem...

Seda Mania
03/05/2016
Kemal Çubuk,

Bu tutku ile bence herkesi bunları okumaya teşvik ve ikna edebilirsiniz :)

Pazar günü gelecek misiniz?

Seda Mania
03/05/2016
Katılımcı sayısını bilmek önemli. Lütfen katılacak olanlar bildirebilirler mi?

Eren St.
03/05/2016
ben de gelebilirim, bir ihtimal. eğer gelirsem ilk kez katılmış olacağım. iş durumun belli olmadığı için net bir şey diyemiyorum şimdiden.

Beyza Dinç
03/05/2016
mutlaka bekleniyorsunuz

Ens Cnr
03/05/2016
Daha önceki buluşmalarda buluşma yeri yine Kavaklıdere olarak mi seçilmişti?

Ben daha önce hiç katılmadım.
Kızılay, Bahçelievler gibi daha merkezi yerlerde bu ortamı oluşturacak yerler yok mu?

... ...
03/05/2016
Seda Mania,
Gelmek istediğim, şüpheye düştü. Gereksiz yere vaktinizi aldığım için özür dilerim... Yolunuz uzun ve üretken olsun.

Sevgiyle ...

Beyza Dinç
03/05/2016
kemal çubuk, istekliydiniz şüphe uğruna gelmemek size ve bize yarar sağlayacak bir toplanmayı engellemesin isterim.

Beyza Dinç
03/05/2016
enes cındır, ben de ilk kez katılacağım ve destek olma çabam da bu yüzden bir tık daha ağır basıyor. kesinleştirirseniz mekan konusunda haftasonuna kadar tekrar bir düzenlemeye gidilebilir mi seda mania arkadaşımızın da değerlendirmesi içinde konuşuruz.

Eren St.
03/05/2016
ben geleceğim. tabi saat, gün ve mekan konusunda önemli bir değişiklik olmazsa.

ben de ilk kez katılacağım bu 2 hafta biraz yoğunum gelemeyeceğim maalesef ama yapılacak yerler daha merkezi olsa çünkü ankarada yaşamıyorum ve şehri çok bilmiyorum

Eren St.
03/05/2016
nereyi biliyorsunuz mesela ? yardımcı oluruz o konuda, sıkıntı olmaz sanıyorum

Bk1 Bk1
03/05/2016
Merhaba,
Grupta çok yeniyim, ben de ilk kez katılmayı planlıyorum.

Beyza Dinç
03/05/2016
tarih, saat ve mekan yukarda yazıyor. gelirseniz memnun oluruz

Eren St.
03/05/2016
neyle karşılaşacağımı tam olarak bilemesem de geleceğim..

Seda Mania
04/05/2016
Başka neresi derseniz ben uyarım.

Saat pazar günü için biraz erken değilmi : (

Seda Mania
04/05/2016
Peki. Kaçta olmasını tercih edersiniz?

Eren St.
04/05/2016
13:00 olsun bari.

Uygundur bence: )

Seda Mania
04/05/2016
Benim için 13:00 uygun.

Seda Mania
04/05/2016
Yer konusunda bir alternatifiniz var mı?

Bahçelievler yada kızılay olursa daha makul olur diye düşünüyorum

Seda Mania
04/05/2016
Bence Kızılay daha uygun. Tam olarak neresi peki? Tam olarak bir yer önerirseniz ve uygunsa herkese bana fark etmez.

Eren St.
04/05/2016
yeri beğenmeyenler bir öneride bulunsun o zaman. yer gayet iyiydi kanımca

Beyza Dinç
04/05/2016
kızılayda bir kafe benzeri yer mi seçelim öyleyse ?

Eren St.
04/05/2016
kafeler toplantı salonu kadar sakin olur mu ?

Beyza Dinç
04/05/2016
sakin bir yer biliyorsanız diye dedim benim bildiğim bir yer yok o civarda ya da yeri hiç bozmayacağız bir seçenek o da.

Ya önerebilecek bir yerim bilmiyorum ankarayı çünkü hızlı tren ile geleceğim böyle ona yakın güzel sakin bir yer bilen ankaralınjn tavsiyesine uyarım ama önce kitabı seçilse daha iyi olur bence :)

Ben sadece bu pazar müsait değilim onun dışındaki toplantılara mutlaka katılırım.

Eren St.
04/05/2016
oylayalım. aynı yer olsun diyorum ben. zaten bir saatten biraz daha fazla durabilirim, eğer saat birde görüşeceksek.

Beyza Dinç
04/05/2016
şeyma acaroğlu, hızlı trenin iniş yerinin çevresinde uygun bir yer yok bildiğim ancak ulaşım ankarada hayli kolay o yüzden sıkıntı yaşamazsın. er hernandez, aynı yerde kalınsın öyleyse hepimiz farklı yerlerden ulaşacağız neticede o yüzden toplandığımızda bir dahaki buluşma için farklı yer seçebiliriz. kevser kılıç, merkezi yerler elbette daha uygun ama ümit ediyorum bundan sonrakindeki seçimi ona göre yaparız, gelmenizi dilerim.

Eren St.
05/05/2016
kimse bir şey demediğine göre aynı yer ve aynı saat... doğru mudur ?

Beyza Dinç
05/05/2016
doğrudur

Eren St.
05/05/2016
çok az kişi gelecek gibi sanki.

Ens Cnr
05/05/2016
Vizelerimden dolayi bu pazar katilamayabilirim, ancak bi dahaki hafta ve diger toplantılarda kesinlikle bulunurum.

Ben de katılmak isterim ama 19 Mayıs'a kadar İzmir'de olacağım. Sonra ki bütün toplantılara gelmek isterim. Pazar günü bana uyar mekan ve saate uyarım.

Yasn Ergin
06/05/2016
Bende ilk defa katılcam bu hafta gelebilirim ama gelen sayısı az olcaksa karar almak açısından bir sonraki hafta da başlayabiliriz bence

Yasn Ergin
06/05/2016
Yer konusunda bahçelide arkadaşımın mekanı var backstreet çok yoğun değil 7. caddenin altında toplanma için uygun die dusunuyorum

Seda Mania
06/05/2016
4-5 kisi baslamak icin yeterli bir sayi. Cercevesini olusturalim gelenlerle yine konusuruz. 4 kisiyi bulduysak yapalim, baska turlu baslanmiyor. Artik cuma gunu oldugundan son karari vermemiz lazim. Gun ve saatte hem fikiriz zaten: Pazar, 13:00. Yeri ilk bulusmada ilk onerilen lokasyon olarak tutalim. Gorusmek dilegiyle...

Pazar günü bende katılacağım ama toplanma yeri hakkında kafam karıştı. Bilgilendirirseniz sevinirim

Eren St.
07/05/2016
toplanma yeri aynı işte, arkadaşın bahsettiği otel..

Ben geliyorum

İsterseniz ben watsap grubu kurayım ordan yapalım görüşmeleri ne dersiniz

Eren St.
07/05/2016
güzel fikir

Ya da mesaj atın arkadaşlar burdan da yazabilirsiniz

Eren St.
07/05/2016
mesaj attım.

Hnm Yldrm
08/05/2016
Iyi akşamlar arkadaşlar

Hnm Yldrm
08/05/2016
Bugünkü toplantı gerçekleşti mi acaba??? Bizi de bilgilendirirseniz bi sonraki toplantıya katılmayı istiyorum

Seda Mania
08/05/2016
Bugum toplandik. İlk okuyacagimiz kitabi sectik: Aylak Adam - Yusuf Atilgan. Haftaya pazar saat 14:00'de Kizilay'daki Ardic Kitabevi&Cafe'de bulusmaya karar verdik. Gelirsen seviniriz.

Hnm Yldrm
09/05/2016
Çok teşekkürler seçim çok güzel olmuş:)) haftaya görüşmek üzere o halde:))

Aya Çiçek
09/05/2016
Bende varim :)

Yasin Akgun
19/05/2016
29 undaki toplantıya ben de katılmak istiyorum.

Aynen 29 undaki toplantıya ben de geliyorum

Eren St.
20/05/2016
mümkünse kitabı okuyup öyle gelin arkadaşlar..

Erincek Adam
09/05/2017
Merhabalar Arkadaşlar.Bende bir sonraki buluşmaya katılmak istiyorum.Aylak Adam okumuştum,değişik bir kitaptı.Ne sevdim nede sevmedim diyebilirim.Keyifli sohbetler şimdiden.

Hediye Ateş
08/08/2017
Arkadaşlar merhaba bir sonraki kitabı ne zaman belirliyorsunuz ona ait bir bilgi bulamadım.

Tlg Srky
30/03/2021
Arkadaşlar etkinlik ve toplantılarımızı güncel olarak takip etmek için aşağıdaki linkten bizleri takip edebilirsiniz

https://toplanzi.com/minervakultursanat/