Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
23 Sanatsever, 172 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Ferda Gelici topluluğa katıldı.
(1 gün önce)
Helince Kitaplar topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Mehmet Gunes topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Eser Üstüntaş topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Gizem topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Zeynep Özüsağlam topluluğa katıldı.
(8 ay önce)
Esra Çakır topluluğa katıldı.
(9 ay önce)
Burak Baykan topluluğa katıldı.
(9 ay önce)
Arif Gürkan topluluğa katıldı.
(9 ay önce)
Merve Özbay topluluğa katıldı.
(9 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

[Sahilde Film Sohbeti] Gett Film Analizi

Cumartesi, 18 Eylül 2021
13:00

Henüz mekan belirlenmemişBu hafta, İsrail'li yönetmen kardeşler Ronit ve Shlomi Elkabetz' e ait gerçek hikayeye dayanan farklı bir festival filmini analiz edeceğiz.

NELER YAPACAĞIZ?
Herkes filmi kendi imkanlarıyla izledikten sonra;
13:00 - Buluşma (Tam lokasyonu katılımcılara whatsapp'tan bildireceğiz)
13:30 - Çimlere oturma ve film sohbeti
15:00 - Serbest sohbet  

NE YİYECEĞİZ, NE İÇECEĞİZ?
Pandemi koşulları nedeniyle ortak bir piknik yapmayı çok doğru bulmuyoruz. Herkes evden getirdiklerini veya orada bulunan market veya mekanlardan aldıklarını bireysel olarak tüketirse en doğru çözüm olacaktır.

NE GETİRMELİSİNİZ?
1. Maske, kolonya, dezenfektan vs.
2. Kağıt, kalem
3. Çimlere oturacağımız için rahat bir kıyafet ve isterseniz altınıza sermek için örtü vs.
4. Havaya göre şapka veya yağmurluk. Ağaç altı bulmaya çalışacağız ama bulamayabiliriz.
5. İstiyorsanız yiyecek, içecek türü şeyler.

BİLGİLER VE KATILIM KURALLARI:
1. Etkinliğimiz ücretsiz olup sistem üzerinden katılmanız gerekmektedir.
2. Sadece grup üyeleri katılabilir, misafir kabul etmiyoruz.
3. Katılımcıları etkinlikten bir gün önce iletişimin sağlanacağı ve lokasyonun bildirileceği geçici whatsapp grubumuza alacağız.
4. Etkinlik süresince pandemi ve hijyen koşuları ile çevreye ve doğaya saygılı olunmalıdır.
5. Etkinliğe kayıt olup mazeretsiz gelmemek gruptan çıkarılma sebebidir.
6. Katılımınızı en geç etkinliğe 24 saat kala iptal edebilirsiniz. Etkinliğe kayıt olup 24 saatten az bir zaman kala iptal edenleri bir sonraki etkinliğimize almıyoruz. Bunu 2. kez tekrar edenleri de gruptan çıkarıyoruz. Acil durumlar elbette kapsam dışıdır. Bu kural gereksiz gelebilir ancak emin olun katılan/katılmak isteyen diğer kişilerin hakkına saygı açısından gerekli.
7. Sohbet sırasında konuşan kişiyi dinlemeye ve huzuru bozacak şekilde kavgacı, rahatsız edici bir üslup ile kişileri itham edici bir dil kullanmamaya lütfen dikkat edelim.
8. Bu bir grup aktivitesi olduğundan, etkili ve verimli olabilmesi için katılımcıların etkinlik süresince gruptan bağımsız hareket etmemeleri ve mola süreleri vb kurallara uymaları önemlidir. Bununla birlikte etkinlikten çıkmak istediğinizde çıkabilirsiniz.
9. Etkinlikle ilgili tüm katılımcıların her türlü sorumlulukları yalnızca kendisine aittir. Ekinlik süresince meydana gelebilecek hastalık, kaza, kayıp, hırsızlık ve benzeri olumsuzluklardan dolayı sorumluluk kabul edilmemektedir. Bu klasik bir cümle ama yazmamız gerekiyor:)
10. Sohbette ve whatsapp grubunda virüs, salgın vs gibi güncel ve siyasi konularda ve konu dışı sohbetler, paylaşımlar yapmamaya dikkat edelim. Lütfen birbirimizi gereksiz mesajlara boğmamak adına bu kurala uyalım.
11. Sayı dolduğunda sistem başvuruları bekleme listesine alıyor. Eğer yer olursa bekleme listesindeki arkadaşları da almaya çalışacağız. O yüzden gelmek istiyorsanız kapasite dolmuş olsa bile lütfen tıklayarak bekleme listesine katılın.

İlgi ve anlayışınız için teşekkürler.

İletişim: aksistanbul34@gmail.com

FİLME AİT BİLGİLER

Fragman:

Soundtrack:

Orijinal Adı: Gett (Viviane Amsalem'in Boşanma Davası)
Tür: Dram
Yapım: 2014, İsrail, Fransa, Almanya
Yönetmen: Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz
Dil: İbranice (Türkçe altyazı)
Süre: 1 saat 55 dakika
Imdb puanı: 7.7
Ödüller: 2015 Golden Globe en iyi yabancı film adaylığı ve birçok festivalde ödüller

İsrail’de ne resmi nikah ne de resmi boşanma vardır. Yalnızca hahamlar nikah kıyıp evli çiftleri boşayabilirler. Ancak evliliğin bitebilmesi için kocanın rızası gerekir, öyle ki bu kararda koca yargıçtan daha fazla yetkiye sahiptir.

Viviane Amsalem üç yıldır boşanmak için girişimde bulunmaktadır. Fakat kocası Elisha buna razı olmaz. Kocanın uzlaşmaz, katı tutumu, Vivian’ın özgürlüğünü kazanma konusundaki kararlılığı ve yargıçların işlevinin muğlaklığı sonucunda saçmalıkla yarışan bir trajedi ortaya çıkar ve esas mesele dışında her şey yargılanır.


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılımcılar (2)

Aks
Ferda