Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
19 Sanatsever, 161 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Gizem topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Zeynep Özüsağlam topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Esra Çakır topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Burak Baykan topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Arif Gürkan topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Merve Özbay topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Ahsen Kas topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Özgün Devrim Yılmaz topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Betül Terlik topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Nebahat Çakaloğlu topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

[Online] Armomurhaaja Film Analizi

Pazar, 9 Mayıs 2021
21:00

Henüz mekan belirlenmemişÖN NOT: Ramazan dolayısıyla genel istek üzerine etkinlik saati 21:00'e çekildi.

Bu hafta, Finlandiyalı yönetmen Teemu Nikki'den, karma felsefesini hayvanlar üzerinden işleyerek hayvan sevgisine ve haklarına farklı bir bakış açısı getiren çarpıcı bir film izleyerek görüşlerimizi paylaşacağız.

NELER YAPACAĞIZ?

Herkes filmi kendi imkanlarıyla izledikten sonra saat 21:00'de film hakkında sohbete başlıyoruz. 22:00'den sonra devam etmek isteyenlerle serbest sohbete geçiyoruz.

BİLGİLER VE KATILIM KURALLARI

● Etkinliğimize sadece grup üyeleri katılabilir, misafir kabul etmiyoruz.
● Online sohbette belirli bir sayıyı geçemiyoruz. Katılımcıları öncelikle whatsapp grubuna alacağımız için lütfen katılacaksanız acele ediniz.
● Sohbeti Zoom uygulaması üzerinden görüntülü olarak yapacağız ve sırayla konuşacağız. Lütfen sohbette birbirimizin sözünü kesmeyelim.
● Whatsapp grubunda ve sesli sohbette kesinlikle virüs, pandemi, siyaset vs gibi güncel konularda ve konu dışı sohbetler, paylaşımlar yapmamaya dikkat edelim. Film sohbeti sonra erdikten sonra grupta konuşulan konularla ilgili veya başka sanatsal paylaşımlar yapabiliriz.
● Sohbet sırasında huzuru bozacak şekilde kavgacı, rahatsız edici bir üslup ve kişileri itham edici bir dil kullanmamaya lütfen dikkat edelim.
● Sayı dolduğunda sistem başvuruları bekleme listesine alıyor. Eğer online sohbet için yer olursa bekleme listesindeki arkadaşları da almaya çalışacağız. O yüzden dahil olmak istiyorsanız kapasite dolmuş olsa bile lütfen tıklayarak bekleme listesine katılın.

İlgi ve anlayışınız için teşekkürler.

İletişim: aksistanbul34@gmail.com

FİLME AİT BİLGİLER

Fragman:

Soundtrack:

Orijinal Adı: Armomurhaaja (Öldürücü)
Tür: Dram, Psikolojik, Gerilim
Yapım: 2017, Finlandiya
Yönetmen: Teemu Nikki
Dil: Fince (Türkçe altyazı)
Süre: 1 saat 25 dak
Imdb puanı: 6.7
Ödüller: 2017 Tokyo film festivali ödülü ile bazı festivallerde çeşitli ödüller

KONUSU:
Hayvanları delicesine seven asosyal bir adam, Finlandiya’da sakin bir orman köyünde, sahiplerinin talebiyle hasta ya da yaşlı ev hayvanlarını acısız bir şekilde uyutarak öldürmektedir. Bir gün sağlıklı bir köpeği öldürmesi istendiğinde işler çığırından çıkar ve hayvanlara duyduğu sevgi insanlara olan sevgisini aşınca adam sınırları zorlamaya başlar.


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılımcılar (1)

Aks