Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
41 Sanatsever, 43 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Çağtay Güneş topluluğa katıldı.
(1 ay önce)
Don Kişot Kitap Kulübü topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Özge Desem topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Arzu Kiliç topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Pelin Tonka topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Yeşim Tatlı topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Zeynep Çelik topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Fırat Gündüz topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Demet Taşdemir topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Gülay İst. topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

Cold War (Soğuk Savaş) Film Analizi

Pazar, 13 Ocak 2019
16:15

Henüz mekan belirlenmemişBu hafta, “Ida” ile En İyi Yabancı Film Oscarını kazanan yönetmen Pawel Pawlikowski’nin Cannes Film Festivali’nden En İyi Yönetmen Ödülü ile ayrılan filmi Cold War'ı izleyerek, imkansız bir aşkı büyülü bir atmosferde anlatan bu muhteşem sanat eseri hakkında görüşlerimizi paylaşacağız.

Ön Not: Bu gösterimi biz düzenlemiyoruz, filmi salonda izleyip sonra güzel bir mekanda oturacağız. Dolayısıyla etkinliğe katılacak arkadaşların gösterim öncesinde mekandan bilet (10 TL) almaları gerekiyor.

NELER YAPACAĞIZ?
16:15: Taksim'de buluşma (Net lokasyonu whatsapp grubunda bildiriyoruz)
16:45: Film gösterimi
18:15: Film hakkında sohbet

KATILIM BAŞVURUSU ve ŞARTLAR:
1. Etkinliğimize başvuru sadece 18 yaş üzeri üyelerimize açıktır.
2. Katılım için talepte bulunmanız ve onaylanması gerekmektedir.
3. Misafir kabul edemiyoruz.
4. Katılım taleplerinizi yaptıktan sonra mesaj veya mail ile göndererek daha önce tanıtmadıysanız kısaca kendinizi tanıtıp telefon numaranızı iletebilirsiniz. Katılımınız onaylandıktan sonra, etkinlikten 1-2 gün önce sizi, etkinlikle ilgili tüm iletişimin sağlanacağı ve mekanın bildirileceği geçici whatsapp grubumuza alacağız.
5. Mekanın belli bir kapasitesi olduğundan, geç yapılacak katılım başvurularınıza, grup üyemiz de olsanız olumlu yanıt veremeyebiliriz.
6. Başvuruların kapasiteden fazla olması durumunda sayıyı azaltmak adına 1-2 gün önce seçim yapıyoruz.
7. Geleceğini bildirip kayıt yaptıran ve en geç 48 saat öncesine kadar iptal etmeyip gelmeyen üyelerimizi, sonraki ilk etkinliğimize almıyoruz. Bunu 2. kez tekrar edenleri de gruptan çıkartıyoruz.
8. Her etkinlikte mutlaka, daha önce hiçbir etkinliğimize gelememiş en az 3 yeni üyeye yer vermeye çalışıyoruz. Bu amaçla, o etkinlik için ön katılım talebinde bulunan eski üyelerimizden 3'ünün yerine dönüşümlü olarak her etkinlikte 3 yeni üye alıyoruz. İlginiz ve anlayışınız için çok teşekkürler.

İletişim: aksistanbul34@gmail.com

FİLME AİT BİLGİLER:
Fragmanlar:
https://www.youtube.com/watch?v=_n2SVB0tkyc
https://www.youtube.com/watch?v=FMqZ9qWD8xs

Soundtrack:
https://www.youtube.com/watch?v=BFwOKXQgZXo&list=PLDisKgcnAC4S_tDntdgPT1tUCaPEIyCCM

Orijinal Adı: Zimna Wojna (Soğuk Savaş)
Tür: Dram, Romantik, Müzik
Yapım: 2018, Polonya, İngiltere, Fransa
Yönetmen: Pawel Pawlikowski
Dil: Lehçe  (Türkçe altyazı)
Süre: 1 saat 28 dak
Imdb puanı: 7.8
Ödüller: 2018 Cannes en iyi yönetmen ödülü ve bir çok film festivalinde en iyi film, yönetmen ve müzik ödülleri

Zula ve Wiktor savaştan harabe halinde çıkan Polonya’da karşılaşır. Farklı geçmişlere ve karakterlere sahip olan kahramanlarımız birbiriyle asla anlaşamayacak yapıda olmalarına rağmen kader yollarını ayrılmayacak şekilde birbirine bağlamıştır. 50’li yılların Polonya, Berlin, Yugoslavya ve Paris’inin soğuk savaş atmosferini kendine fon edinen film; politik görüş, kişilik özellikleri ve kaderin cilveleriyle savrulan bir çiftin, imkânsız zamanlarda geçen imkânsız aşk hikâyesini anlatıyor.

Her anı sanatsal muhteşem kareler, muazzam bir kurgu, ince düşünülmüş karakterlerle örtüşen hikayesi, anlamlı diyaloglar, modernize edilmiş halk ezgileri ile dolu bu olağanüstü filmi izleyerek yorumlarımızı paylaşacağız.


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılımcılar (1)

Aks