Kültür Sanat Dünyası

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
1538 Üye , 77 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Vizyon

, etkinlik
Yusuf Bbn topluluğa katıldı.
(18 saat önce)
Elif Aktaş topluluğa katıldı.
(2 gün önce)
Ahmet Seyhun topluluğa katıldı.
(3 gün önce)
Alican Töre topluluğa katıldı.
(3 gün önce)
Anıl Kadıoğlu topluluğa katıldı.
(4 gün önce)
Begüm Öner topluluğa katıldı.
(4 gün önce)
John Watson topluluğa katıldı.
(4 gün önce)
Pınar Çakır topluluğa katıldı.
(6 gün önce)
Hazar Şener topluluğa katıldı.
(6 gün önce)
Gülay İst. topluluğa katıldı.
(7 gün önce)
Topluluk yöneticisi olmak için iletişim sayfasından bize mesaj atabilirsiniz.

Rotting Christ

Pazar, 10 Aralık 2017
19:30
Garaj
Kaymakam Reşat Bey Sok. No:11/A Galatasaray Beyoğlu İstanbul, İstanbul

%100 Metal konserleri, Türkiye'de verdiği birçok konserle bizim için artık yabancı bir gruptan ziyade "kardeş grup" statüsünde olan Rotting Christ ile devam ediyor. 

Rotting Christ, Yunanistan’ın ilk black metal grubu olarak 1987 yılında Atina’da kuruldu ve ilk albümleri "Thy Might Contract" 1993 yılında Osmose etiketiyle yayınlandı. 1994 tarihli ikinci albümleri "Non Serviam"ın bugün kült black metal albümleri arasında gösterildiği grup, peş peşe yayımladığı 1996 tarihli "Triarchy of the Lost Lovers”, 1997 tarihli efsane albüm"A Dead Poem" ve 1999 tarihli "Sleep of the Angels" albümleriyle sıçrama yaptı. 2000'li yıllarda sadece Avrupa'da değil, Güney Amerika'dan Japonya'ya ekstrem metal'in söz konusu olduğu tüm coğrafyalarda adından söz ettirmeyi başardı. Ardından gelen 2007 yılındaki “Thegonia” ve 2010 yılındaki “Aelo” albümlerinin üstün başarısıyla Rotting Christ her döneminde takipçi sayısını arttırmaya sürdürdü. 

Şu ana kadar çıkardığı 12 stüdyo albümüyle sadece black metal'in değil, ekstrem metal'in birçok farklı kulvarından yararlanıp oldukça güçlü bir müzikal geçmiş inşa etmeyi de başaran Rotting Christ, içinde ”Ze Nigmar”, “Kom Om Pax”, “In Nomini Dei Nostri”, “Tou Thanatou” gibi birbirinden etkileyici parçaların bulunduğu son albümleri "Rituals"ı ise geçen yıl yayınladı.  

Ülkemizde ilk kez 1997 yılında Non Serviam dergisi organizasyonu ile sahne alan ve bir çok metal grubunun o dönemlerde Türkiye’de sahne almasının önünü de açan grup, 2000 yılında İ.Ü. Rock Kulubü organizasyonu ile Kemancı’da depremzedeler yararına verdiği konser ile Türk metal takipçileri tarafından kalplerde ayrı bir yer edinmeyi de başardı. Türkiye'deki konserlerinde ve röportajlarında her zaman "Türk-Yunan" dostluğunu vurgulayan ve Türkiye'de her çaldıklarında kendini evinde hissettiğini söyleyen gitarist / vokalist Sakis Tolis, kardeşi davulcu Themis Tolis ile birlikte grubun kuruluşundan beri kadroda olan iki kişiden biri. Özellikle kurucuları Sakis Tolis'in tutkulu sahne performansıyla dikkat çeken grup, kariyerleri boyunca binden fazla konserde kendi göstererek önemli performans gruplarından biri oldu.

Rotting Christ, kariyerinin her döneminden parçalara yer vereceği bir konser ile 10 Aralık 2017 Pazar günü Garaj’da olacak. Rotting Christ öncesi İstanbullu Dishearten ve Ankaralı Forgotten gruplarının sahne alacağı karanlık gecenin müzikleri ise Dj Şener Çetin tarafından icra edilecek.

- Belirtilen saat kapı açılış saatidir.- Etkinlik düzeni ayaktadır.- Etkinlikte 18 yaş sınır vardır.- Garaj uygun görmediği kişileri bilet fiyatını iade ederek mekana almama hakkına sahiptir.


Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Kaymakam Reşat Bey Sok. No:11/A Galatasaray Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 44 99

Faks: 0212 244 22 90

Webhttp://www.garajistanbul.org/

E Postainfo@garajistanbul.orgTopluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılım Ücreti: 68 TL

Katılımcılar (0)