davet
Kültür Sanat Dünyası

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
1316 Üye , 77 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Vizyon

, etkinlik
Fikret Terzioğlu topluluğa katıldı.
(22 saat önce)
Elif Kısa topluluğa katıldı.
(1 gün önce)
Erhan Doğaner topluluğa katıldı.
(2 gün önce)
Gökhan Ulucak topluluğa katıldı.
(2 gün önce)
Seher Yiğit topluluğa katıldı.
(3 gün önce)
Oğuz Aktürk topluluğa katıldı.
(5 gün önce)
Huseyin Krm topluluğa katıldı.
(5 gün önce)
Burcu Güngör topluluğa katıldı.
(6 gün önce)
Kübra Tuğçe Ertan topluluğa katıldı.
(7 gün önce)
Erhan Kesgin topluluğa katıldı.
(8 gün önce)

Cihangir- Çukurcuma - Tophane

Pazar, 5 Kasım 2017
9:00
Taksim AKM
İstanbul

Kanuni Sultan Süleyman tarafından oğlu Şehzade Cihangir’in anısına 16. yüzyılda çift minareli Cihangir Camii yaptırılmış ve Cihangir adını verdikleri bu semti kurdurmuştur. Paşaların, Rum Bankerlerin, Konsolosların, yaşam alanı olan Cihangir farklı kültürlerin, farklı mimarilerin birleştiği bir semttir. Tophane Semtinin tarihte yüklendiği misyonu ise çok daha farklıdır. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u kuşatırken ihtiyacı olan topları ürettiği “Tophanesini” buraya inşa ettirdiğini biliyor muydunuz? Ampir ve barok üsluplarının kaynaştığı Nusretiye Camii ve Mimar Sinan’ın eseri olan Fındıklı Molla Çelebi Camii bu semtleri süsleyen en güzel eserlerdendir. Bu semtleri adım adım keşfetmeye hazır mısınız?

Buluşma yeri: Taksim AKM önü saat 09.00

Güzergâh: Gümüşsuyu, Taşkışlalar, Deniz Hastanesi, Atatürk Kitaplığı, Gümüşsuyu Palas, Pangiris Konağı, Alman Sefareti, Ayaspaşa Camii, Ercüment Kalmık Evi/Müze, Sıraselviler Muzurus Paşa, Ralli Konakları, Belçika Sefareti, Aya Triada Kilisesi, Zapyon Eseyen liseleri, Alman Hastanesi, Sirkeci Mustafa Ağa Camii, Firuz Ağa Camii, Ağa Hamamı, Orhan Kemal Evi, Cihangir Camii, Defterdar Camii, Tophane Kadiri Tekkesi, İtalyan Hastanesi, Çukurcuma Camii ve Hamamı, Cezayir Sokak, Venedik Sarayı, İtalyan Lisesi, Fransız Mahkemesi, Karabaş Tekkesi, Tophane, Tophane Kasrı, Kılıçali Paşa Külliyesi, Tophane Çeşmesi, Nusretiye Camii, İstanbul Modern (Dışardan), Nusretiye Camii (dışardan). 

Fiyata dâhil hizmetler: Uzman rehberlik, sabah poğaça ve çay ikramı, kilise ve camilerdeki bağışlar, öğle yemeği, tur boyunca her katılımcı için mikrofon ve verici sistemi.

Hediye: Tur bilgi notlar

Önemli Notlar:
 "Tur buluşma yerimizde hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanızı gerekmektedir. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz. 
 Tüm turlarımızda, turda anlatım yapan rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için, rehber kulaklık sistemi kullanılmaktadır.
 Turumuz monografik bir gezi olup. Bazı yapılar dışardan görülecektir."


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılım Ücreti: 161 TL

Katılımcılar (1)

Sinan

Katılmayanlar

Yeşim