Kitap Kulübü

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
2186 Kitap Kurdu, 44 Etkinlik, Ankara ()

Topluluk Giriş Yazısı:

Katıl

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Kitap

|

Okumak

Ebru Erdoğan topluluğa katıldı.
(18 gün önce)
Şeyma Arıkan topluluğa katıldı.
(23 gün önce)
Aslı Özer topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Sevde Kapu topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
F Ç topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Antagonistik Karakter topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Mete Bleda Ünal topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Birgul Karagöz topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Sevval topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Elif Selen topluluğa katıldı.
(5 ay önce)

Seda Mania

Yönetici

Kitap kulübüne hoşgeldin :).

Başlayalım Mı? Ne Dersiniz? Kimler Bu Konuda Hevesli?

baya hareketsiz kalmış grup

hiç etkinliğine katılmadın mı? daha önce baya toplanmışlar sanırım okumaya ciddi bir teşvik olur diye düşünüyorum benim gibi kitap bitirme konusundda rahat davrananlara :D

Kader Sabay
26/03/2017
Maalesef geç keşfettim, ben keşfettiğimde etkinlikler durmuş ben de unutmuşum öylece :) yeniden başlaması çok tatlı olur, okunulan kitaplar hakkında konuşmanın tadından yenmez

Nes Li.
26/03/2017
Hiçbir etkinlik olmuyor diye takip etmeyi bırakmıştım ben de, grup yöneticileri de teşvik etmiyor bşr şeyler ayarlayalım :)

Bence de birşeyler yapalım

Evet başlayalım arkadaşlar.

Şeyma Beyaz
26/03/2017
Başlayalım :)

Semih Ucari
26/03/2017
ben de gelmek isterim

Şenay Köm
26/03/2017
ne güzel olur başlasak:)

Nes Li.
27/03/2017
3-5 yorum daha alırsak bu iş olacak gibi :)

Orhan Güzel
27/03/2017
selam. sık sık yorum yapamıyorum ama takipteyim :)

Nes Li.
27/03/2017
9 kişi olduk şimdilik hadi bakalım :)

Ens Cnr
27/03/2017
Ben de katılırım :))

Nes Li.
27/03/2017
kitap önerisi olan var mı peki ?

Tlg Srky
27/03/2017
Bende gelirim
yazar olarak
İskender PALA öneriyorum

Semih Ucari
27/03/2017
sıkıcı ya o adam, daha derin bir yazar olsun bence

Nes Li.
27/03/2017
Ne zamandır çevremdekiler Daniel Keyes - Algernon'a Çiçekler adlı kitabı öneriyor. Psikolojik deney ve kurgu. Yorumlar güzel, bakınız ödüllü de bir kitap.

http://carnivalofbook.blogspot.com.tr/2015/03/kitap-yorumu-algernona-cicekler-daniel.html

Orhan Güzel
27/03/2017
konusu ilgimi çekti bugün alıyorum

Ruhşen Aydın
27/03/2017
Algernon'a Çicekler biraz ağır bir kitaba benziyor ama oy çokluğu olursa katılırım tabi:) Ben Kürşat Başar Başucumda Müzik i önerecektim.

Şenay Köm
27/03/2017
oğuz atay-tehlikeli oyunlar, hasan ali toptaş-gölgesizler, amin maalouf-doğunun limanları kitaplarından biri olabilir belki

Nes Li.
27/03/2017
Nasıl karar verelim ??

Semih Ucari
27/03/2017
oylama yapabiliriz belki, ben tehlikeli oyunlar veya Algernon taraftarıyım.

Nes Li.
27/03/2017
sıraya da koyabiliriz hatta

Ruhşen Aydın
27/03/2017
Evet numara verelim bütün kitap önerilerine, en çok oyu alan sırayı okuruz

Atakan Kaynak
27/03/2017
yetiştim, yetiştim :)

Nes Li.
27/03/2017
o zaman oylamadan önce varsa başka önerileri de alalım ??

Semih Ucari
27/03/2017
maldoror'un şarkıları

Sibel Yorumez
27/03/2017
Arkadaslar Ankara icin bende kitap okuma grubu olusturmustum.Herkesin farkli ilgi alani var goruldugu uzere isterseniz okumasi kolay ama dunyada cok okunanlar arasinds olan kucuk prensle baslayalim.Yer olarak ta metroyla ulasimin kokay olacagi guzel bir mekan olan Arkadas kitabevi ni oneriyorum.9 nisan saat 1 onerim.Sonraki yer ve kitalari sirasiyla siz onerin.Eger uygunsa sizin icin geliyorum yazmaniz yeterli olacak.Detaylari ilk toplantimizda konusuruz.Sevgiler.

Nes Li.
27/03/2017
Ben nacizane Küçük Prens'in birçok kişi tarafından çoktan okunmuş ve lise-üniversite vb çeşitli mecralarda defalarca tartışılmış ve hatta internette bile yorumlarına, analizlerine çok fazla rastlanan bir kitap olduğunu düşünüyorum. Evet klasikleşmiş bir kitap olabilir ancak, artık onun ötesinde yeni bir ufuk açma taraftarıyım.

Eren St.
27/03/2017
selamlar... geçtiğimiz organizasyonlarda yer almıştım, tekrar gelebilirim. grup yöneticisine de ulaşabilirim eğer bir isteğiniz varsa. bu aralar proust okuyorum, fakat herkese hitap eden bir tarzının olduğunu düşünmüyorum.

Eren St.
27/03/2017
bu arada bir whatsapp grubu kurulursa daha pratik olur bu organizasyon işi.

anket yapabilme platformu yokmu acaba sitenin

Selin Amber
28/03/2017
ben her kitaba uyarım. edebiyat bölümü okuduğum için hepsi işime yarar.

ben de kendime yeni yeni kitaplar aldım heyecanlıyım zaten :) katılım sağlarım etkinliklere.

Şeyma Beyaz
29/03/2017
Küçük prens bencede çok klasik olur gustave le bon kitleler psikolojisi öneriyorum

Selin Amber
29/03/2017
bende kitap önereyim :) . Daniel Defoe's Moll Flanders. picaresque novel. 1700 lü yıllarda yaşamış bir erkeğin (Defoe) ve Hristiyanlığa çok önem veren birisinin gözünden bir kadının talihsiz hayatını anlatıyor. hatta şöyle ünlü bir sözü de var kitabın : The Fortunes and Misfortunes of the Famous Moll Flanders, &c. Who was Born in Newgate, and during a Life of continu'd Variety for Threescore Years, besides her Childhood, was Twelve Year a Whore, five times a Wife (whereof once to her own Brother), Twelve Year a Thief, Eight Year a Transported Felon in Virginia, at last grew Rich, liv'd Honest, and died a Penitent. Written from her own Memorandums.

Nes Li.
29/03/2017
Kendi anketimizi kendimiz oluşturabiliriz o halde. Şu ana kadar önerilen ve kendi önerilerimden oluşan listeyi aşağıda paylaşıyorum. Katılmak isteyenler kitaplara 1-10 arası puanlar versin, okunmasına taraftar olmadığınız kitaplara ise hiç puan vermeyin. Böylelikle toplam skora göre öncelik sıralaması yapalım. Buyurun;

- Algernon'a Çiçekler / Daniel Keyes
- Başucumda Müzik / Kürşat Başar
- Tehlikeli Oyunlar / Oğuz Atay
- Gölgesizler / Hasan Ali Toptaş
- Doğunun Limanları / Amin Maalouf
- Maldoror'un Şarkıları - Compte de Lautréamont
- Küçük Prens / A. Saint-Exupéry
- Kitleler Psikolojisi / Gustave le Bon
- Daniel Defoe / Moll Flanders
- Yerdeniz Büyücüsü / Ursula Le Guin

(İskender Pala ve Proust, kitap isimleri belirtilmediği için listede yer almıyor. Sıralama, forumdaki paylaşım sırasına göre yapılmıştır.)

Orhan Güzel
29/03/2017
Evet Selin çok ünlü bir söz, her dakika karşıma çıkıyor diyebilirim :) Algernon'a çiçekleri aldım ve okumaya başladım. Şimdilik akıcı geldi.

Selam mesajları yeni gördüm o halde ben de son okuduğum ve okumakta bu kadar geç kaldığım için üzüldüğüm kitabı öneriyim. SİDDHARTHA. Ben de etkinliklere katılım gösteririm :)

Tulin Bozpinar
29/03/2017
merhaba arkadaşlar, bende gruba yeni katıldım. çok katılmak isterim bende toplantılara:))

Tulin Bozpinar
29/03/2017
henüz okumamakla birlikte, okuma sıramda olan kitaplar...Oya Baydar Hiçbiryere Dönüş, Umberto Eco Baudolino..

Semih Ucari
29/03/2017
bence başlayalım küçük prensle, sonraki kitabı da sıradaki moderatör seçsin. yoksa karar veremeyeceğiz çünkü sürekli bir sürü farklı kitap öneriyoruz.

Nes Li.
29/03/2017
listeyi oylarsak hemen karar verebiliriz bence

Seda Mania
29/03/2017
Algernon'a Çiçekler / Daniel Keyes'e benim oyum.

Grup çok kalabalık olduğu için bir kitapta anlaşmak zor olacak. İsterseniz iki kitapta anlaşıp iki ayrı etkinlik gerçekleştirilebilinir.

Şenay Köm
29/03/2017
--Algernon'a Çiçekler / Daniel Keyes-9
- Başucumda Müzik / Kürşat Başar-2
- Tehlikeli Oyunlar / Oğuz Atay-10
- Gölgesizler / Hasan Ali Toptaş-8
- Doğunun Limanları / Amin Maalouf-7
- Maldoror'un Şarkıları - Compte de Lautréamont-6
- Küçük Prens / A. Saint-Exupéry-4
- Kitleler Psikolojisi / Gustave le Bon-3
- Daniel Defoe / Moll Flanders-1
- Yerdeniz Büyücüsü / Ursula Le Guin-5

Tulin Bozpinar
29/03/2017
Küçük prens olabilir.

Eren St.
29/03/2017
'ben gelirim' diyenlerin hepsinin gelmeyeceğini varsayıyorum, fakat yine de iki ayrı etkinliğin daha makul olduğu kanaatindeyim.

Aslı Aaa
29/03/2017
Başka bir sitede ankette yapılabilir :) Bir an önce kararlaştırılsa da toplansak. :)

Orhan Güzel
29/03/2017
algernon

Aslı Aaa
29/03/2017
algernon

Nes Li.
29/03/2017
Algernon'a Çiçekler / Daniel Keyes : 10
Doğunun Limanları / Amin Maalouf: 9
Daniel Defoe / Moll Flanders: 8
Yerdeniz Büyücüsü / Ursula Le Guin: 7
Tehlikeli Oyunlar / Oğuz Atay : 5

benim puanlarım da bu şekilde, görüş bildirmemiş olanlardan da yorumları alıp bu akşam netleştirelim artık.

Algernon'a Çiçekler / Daniel Keyes : 10

Buğra Atmaca
29/03/2017
Bence duruma uygun olarak Gogol'un PALTO adlı kısa mı kısa eserinden başlanmalı.
Ayrıca Dostoyevski bu kitap için "hepimiz Gogol'un paltosundan çıktık." demiştir. Yeryüzündeki en güzel övgü bu olabilir. Görüyorum ki çok farklı bi kitle burada, bu iş zor olacak sanıyorum. Daha iyi organize olunmaz ise sonuç iyi olmaz.

Aslı Aaa
29/03/2017
@Buğra Atmaca, haklı olabilirsin hızlı buluşmak için ama Algernon'a Çiçekler'de hatırladığım kadarıyla 325 sayfası 10 günde okunur cinsten bir kitap. Gogol çok keyifli olur ama belki de uzun uzun konuşmak için yetmez. :)

Bayram Karatac
29/03/2017
Bence whatsapp grubu kurmalıyız

Nes Li.
29/03/2017
Motive edici olmak yerine ne kadar fazla karamsar tablolar çiziliyor. İlk kitap üzerinde neredeyse fikir birliğine varılmak üzere zaten, insanlar bir defa bir araya gelsin sonraki etkinlikler daha da kolay organize edilir, ilk etkinlikte aradığını bulamayan veya çok daha farklı zevkleri olanlar farklı alt gruplar oluşturur vs güven ortamı oluşunca Whatsapp grubu bile kurulur zaten, niçin bu kadar büyütüyoruz? Sonuç ne kadar kötü olabilir?

Semih Ucari
29/03/2017
Algernon o zaman

Gülfem Boz
29/03/2017
kitap seçildi mi acaba?

Ruhşen Aydın
29/03/2017
Algernon'a Çiçekler o zaman. Ne zaman ve nerede buluşuyoruz? Bu kadar kalın bir kitapsa 2 hafta zaman vermek iyi olabilir :)

Nes Li.
29/03/2017
Yazı puntoları bayağı büyük çok zaman almayacağını düşünüyorm

Selin Amber
29/03/2017
orhan güzel adlı arkadaş :D benim ünlü söz dediğim şey kitabı duymuş veya okumuş olanların bildiği bir sözdür. okuyan birisini bulup sorabilirsin hatta.

Selin Amber
29/03/2017
tarih olarak neye kararlaştırdık?

Erincek Adam
29/03/2017
Merhabalar Daniel Keyes - Algernon'a Çiçekler kararnda hem fikir isek yarın almayı planlıyorum.Benim nacizane fikrim Hakan Günday-Az

Orhan Güzel
30/03/2017
Selin önerini dikkate alıcam :) Neslihan organizasyon sende kitaba gördüğüm kadarıyla karar verildi.

Nes Li.
30/03/2017
Herkese günaydın. Yorumlardan gördüğümüz kadarıyla Algernon'a Çiçekler konusunda hemfikiriz. Kitap 325 sayfa ve puntoları büyük, sizler için 10 gün ideal midir ? Genel olarak çalışan ve öğrenciysek hafta içi akşam toplanmayı teklif ediyorum. Sizler ne dersiniz ? 9(Pazar)-10(Pazartesi)-11(Salı)-12(Çarşamba) Nisan günlerinden birinde toplanalım mı? Mekan olarak çok tecrübe sahibi olduğum söylenemez ancak dün akşam Kızılay Selanik Sokak'taki Route'da toplanmış bir kitap topluluğu gördüm, nezih ve hoş bir mekan ama fikirlerinizi alalım?

Orhan Güzel
30/03/2017
Günaydın. Gün konusunda sıkıntım yok, hafta içi 18:30 dan sonra benim için uygun.

Merhabalar. Haftaiçi değil de haftasonu olsa aslında çok güzel olur. Hatta hava güzel olursa seğmenler parkına bile gidilebilir. Küçük bi tavsiyede bulunmak istedim :)

Algernona Çiçekler baya ilgi çekici görünüyor

Nes Li.
30/03/2017
Arkadaşlar buradan iletişim kurmak ve karar vermek giderek zorlaşacak sanırım. Dilerseniz bir whatsapp grubu oluşturalım, onaylayanlar bana mesaj olarak numarasını atabilir.

Arkadaşlar Neslihan arkadaşımıza numaramı attım. Whatsapp grubu oluşturup yol alalım. Değilse bu konuşmalar uzayip gidecek.

Ben numaramı atamıyorum, mesaj neden gitmiyor olabilir?

Nes Li.
30/03/2017
@didemizmirlioğlu Tlf uygulamasından giriyorsanız onda hata verebiliyor sık sık

Tulin Bozpinar
30/03/2017
bilgisayar üzerinden de sadece yöneticiye mesaj atabilirsiniz uyarısı veriyor. bende size mesaj gönderemiyorum.

Nes Li.
30/03/2017
11 kişi mesaj attı numarasını

Nes Li.
30/03/2017
Sitede msj atma limiti varmış arkadaşlar mail adresime yollayabilirsiniz: neslihankurt1@gmail.com

D.dagci ...
30/03/2017
sonunda bir etkinliğe karar verilmiş sanırım, son durumu tarih saat ve mekan olarak buradan da paylaşabilir misiniz?

Nes Li.
03/04/2017
Tekrardan merhaba herkese. 8 Nisan Cumartesi günü saat 17:00'de Kızılay Selanik -2 sokaktaki Route'ta Algernon'a Çiçekler adlı kitabı konuşmak üzere toplanacağız herkesin bilgisine. Grup yöneticisi etkinlik olarak paylaşırsa memnun oluruz

Atakan Kaynak
03/04/2017
günaydın, hem bilim kurgu türevlerinden çok hoşlanmadığım için hem de o tarihte şehir dışında olacağım için katılım sağlayamayacağım ancak bundan sonraki etkinliklerde katılım sağlamak isterim. hepinize keyifli okumalar.

Ruhşen Aydın
07/04/2017
Bu haftakine ben de katılamayacağım ama haftasonu olduğu sürece, sonrakilere katılmak istiyorum çok.

Neslihan sana mail attım numaramı, iyi eğlenceler yarın herkese:)

Fatih Lafci
19/04/2017
merhaba bende bir zamandır bu tip bir etkinlik arıyordum aranıza katılmayı çok isterim

Nursu Hoca
20/04/2017
Merhaba. 50 yaş üstü biri olarak zamanım az kaldığından sadece kendi tercihime göre okuyorum. Türümüzün insanlık tarihini kavraması ve ona katkı yapması için biyolojik canlılık süresi cidden az. Herkes seçip okuduğu kitabı anlatsa zamanımızı daha verimli kullanmış olmaz mıyız? Hem her ilgi alanına grup açık hale de gelir. Bir tanıtım formu çıkarırız ve herkes o forma uygun olarak okuduğu kitabı tanıtır. Örneğin 1. Eserin adı, yazarı 2.Zaman (yazarın yaşadığı zaman dilimi, eserin yazıldığı zaman, eserin konusunun geçtiği zaman vb. ve bu zamanların siyasi, sosyal, edebi vs özelliği)3. Konu, tür 4. Neden bu kitabı okudum? 5. Kitap bana ne kattı (duygusal, düşünsel) vb. En son da NELERİ MERAK EDİYORUM bölümü yaparız. Grupta merak edilenler üzerine gündem oluşturup bu konularda bilgili olduğunu düşünenler söz hakkı alarak(o konuda okuduklarından da örneklemeler yaparak)kitap önerilerinde bulunabilirler. Kısır bir "kitap üzerine konuşma" yerine hafızaları birleştirmeye yönelik bir yöntem mi geliştirsek?

Filiz Akkas
05/06/2018
Yakın tarihte bir etkinlik var mı?

Hamlet Burak
29/07/2019
Herkese selam, sohbete ve etkinliklere, tabi ki bir de kitap okumaya devam... Yeni katıldım, etkinliklerinize yeni baktım. Bu arada bu foruma da göz gezdirdim. Nursu Hoca isimli kullanıcının önerisi de güzel geldi ama grubun mevcut tarzı da güzel. Ben ikisine de varım. Yeter ki etkinlik konusunu çok önceden belirleyip, ilan edelim.

Sefa Erdogan
29/07/2019
Merhabalar grup aktif hale gelirse bende katılmak isterim.

Pınar Xxxx
29/07/2019
Tarihler çok eski ama yeni bildirimler geliyor, bilgilendirilirsek bende katılmak istiyorum

Büşra Öze
29/07/2019
Güncel Grup 6 kişiyi geçince başlayalım bence. Ben de katılacağım

Sefa Erdogan
29/07/2019
İnsanlar buranın varlığını unutuyorlar bence diğer gruplardaki gibi bir whatsup grubu kurulsa daha fazla etkileşim olabilir.??

Merhabalar, ben de katılmak isterim.

merhabalar, ben de katılmak isterim

Zafer Çep
30/07/2019
Arkadaşlar toplantılar devam ediyor. Yaklaşık iki haftada bir pazar günleri akşam 6'da Kızılay'da selanik Cd route'un üst katında yapılıyor. Burada ilan edilmesi nedense bu günler ihmal edilmiş. 24 ağustos pazar akşamı 6'da 1984 kitabı konuşulacak. Onun ardından seçilen kitap karanlığın yüreği. Tarih 24'ündeki toplantıda belirlenecek diye biliyorum. Grup whatsapp üzerinden organize oluyor. WhatsApp Grubuna toplantılarda ekleme yapıyorlar.

Hamlet Burak
30/07/2019
Bilgilendirme için teşekkürler. O zaman 24 Ağustos'a kadar toplantı yok. 24 Ağustos'ta George Orwell'in 1984 isimli kitabı, sonraki toplantı için kitap ise Joseph Conrad'ın Karanlığın Yüreği olacak. O toplantının tarihi 24 Ağustos'taki toplantıda belirlenecek. O zaman anladığım kadarıyla direkt, bir yere kayıt yaptırmadan yahut haber vermeden direkt toplantıya gidebiliyor muyuz?

Zafer Çep
30/07/2019
Evet, o şekilde. :)

Melek Yorulmaz
30/07/2019
Zafer bey pazar günleri toplanılıyor demiş ama 24 ağustos c.tesi oluyor. Net tarih alabilir miyiz lütfen

Zafer Çep
30/07/2019
Haklısınız özür dilerim. 24 cts doğru tarih. Cumartesileri yapılıyor. Yanlış yazmışım.

Melek Yorulmaz
30/07/2019
Teşekkür ederim Zafer bey .

Cansu Kavas
24/09/2019
Devam ediyor musunuz? Devam ediyorsanız hangi kitabı okuyorsunuz? Bilgilendirebilir misiniz?

Zafer Çep
24/09/2019
https://www.instagram.com/p/B1o0xCtAn0c/?utm_source=ig_web_copy_link

Cansu Kavas
24/09/2019
Teşekkür ederim

Tlg Srky
30/03/2021
Arkadaşlar etkinlik ve toplantılarımızı güncel olarak takip etmek için aşağıdaki linkten bizleri takip edebilirsiniz

https://toplanzi.com/minervakultursanat/

Tlg Srky
30/03/2021
Arkadaşlar etkinlik ve toplantılarımızı güncel olarak takip etmek için aşağıdaki linkten bizleri takip edebilirsiniz

https://toplanzi.com/minervakultursanat/