Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
17 Sanatsever, 213 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Ela topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Nazlı Alioğlu topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Koray Taştan topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Ahmet Özkaya topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Ali Rıza Bayrakdar topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Edanur Aydın topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Ezgi Kstk topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Gülperi Altın topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Selçuk Aygün topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Merve Yıldırım topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

İran Sineması Günü - Copie Conforme

Cumartesi, 6 Ağustos 2022
15:00
Şişli
İstanbulBu hafta, Cumartesi günü Şişli'de, İran sinemasının efsane ismi Abbas Kiarostami'den, kendi yaşam öyküsünden esinlenerek yazdığı ve hem ikili ilişkileri hem de nesnelerle kişilerin gerçekliğini sorguladığı bol ödüllü farklı bir film izleyerek görüşlerimizi paylaşacağız.

PROGRAM
15:00 - Film gösterimi
17:00 - Film hakkında sohbet
19:00 - Serbest sohbet

BİLGİLER VE KATILIM KURALLARI
1. Etkinlik ücretsiz olup form üzerinden kayıt olmanız gerekmektedir.
2. Sadece grup üyeleri katılabilir, misafir kabul edemiyoruz.
3. Belli bir sayıya ulaşınca formu kapatıyoruz. Katılacaksanız acele ediniz.:)
4. Kayıt olduktan sonra gelme durumunuzda değişiklik olursa lütfen en geç etkinlikten 24 saat öncesine kadar durumu bildiriniz.
5. Katılımcıları etkinlikten bir gün önce, iletişimin sağlanacağı geçici whatsapp grubumuza alarak tam konumu oradan atıyoruz.
6. Sohbette ve whatsapp, instagram paylaşımlarımızda covid-19, siyaset, ekonomi, ülke ve dünya gündemi gibi gereksiz ve modumuzu düşürecek konulara girmeyelim ve konu dışı sohbetler, paylaşımlar yapmayalım. Film sohbeti sonra erdikten sonra grupta konuşulan konularla ilgili veya başka sanatsal paylaşımlar yapabiliriz.
7. Lütfen sohbet sırasında söz kesmeden konuşanı dinlemeye, birbirimize karşı sakin, anlayışlı ve yapıcı olmaya dikkat edelim.
8. Etkinlikten istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz ancak bu bir grup aktivitesi olduğundan, etkili ve verimli olabilmesi için katılımcıların etkinlik süresince gruptan bağımsız hareket etmemeleri önemlidir.
9. Etkinlik süresince pandemi ve hijyen koşuları ile çevre ve doğaya saygılı olunmalıdır.
10. Etkinlikle ilgili tüm katılımcıların her türlü masraf ve sorumlulukları yalnızca kendisine aittir. Etkinlik süresince meydana gelebilecek hastalık, kaza, kayıp, hırsızlık ve benzeri olumsuzluklardan dolayı sorumluluk kabul edilmemektedir. Bu klasik bir cümle ama yazmamız gerekiyor:)

İlgi ve anlayışınız için teşekkürler.

İletişim: aksistanbulsanat@gmail.com

FİLME AİT BİLGİLER

FRAGMAN

SOUNDTRACK

DETAYLAR
Orijinal Adı: Copie conforme (Certified Copy / Aslı Gibidir)
Tür: Dram, Romantik
Yapım: 2010, Fransa, İtalya, Belçika, İran
Yönetmen: Abbas Kiarostami
Dil: Fransızca, İtalyanca, İngilizce (Türkçe altyazı)
Süre: 1 saat 45 dakika
Imdb puanı: 7.3
Ödüller: 2010 Cannes Film Festivali Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu ödülü ve bir çok festivalde çeşitli ödüller

KONUSU
Film, kitabının tanıtımı amacıyla konuşmacı olarak bir okur buluşmasına katılan İngiliz bir yazar ile onu dinlemeye giden bir kadının birlikte geçirdikleri bir günü konu alır. Hayranlık duyduğu yazara bir gün boyunca Toskana’yı gezdiren kadın ile adam arasında saatler ilerledikçe gerçek ile kurgunun birbirine girdiği, hem ikili ilişkileri hem de nesnelerin ve kişilerin gerçekliğinin sorgulamaya başlandığı bir birliktelik doğar.

Abbas Kiarostami filmlerinde hikayenin akışını seyirciye bırakırken, filmlerinin seyircinin zihninde bittikten sonra başlamasını amaçlar. Aslı Gibidir, Kiarostami'nin bu anlamda en başarılı olduğu filmlerindendir, keza film beyazperdede jeneriğin akışından sonra ışıkların yanmasıyla bitse de, seyircinin zihninde asla bitmeyecektir.


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılımcılar (1)

Aks