Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
26 Sanatsever, 184 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Ayşegül Cebe topluluğa katıldı.
(1 ay önce)
Esat Küçükali topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Buse Bekmez topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Serra Oktay topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Betül Özbay topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Betül Demir topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Ferda Gelici topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Helince Kitaplar topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Mehmet Gunes topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Eser Üstüntaş topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

[Zoom Online] Festen (The Celebration - Şölen) Film Analizi

Pazar, 16 Ocak 2022
20:00

Henüz mekan belirlenmemişBu hafta, son etkinlikte analiz ettiğimiz Jagten filminin de yönetmeni olan, Danimarka sinemasının önemli isimlerinden Thomas Vinterberg’den, dogma95 ekolünün ilk örneği olan çarpıcı bir film izleyerek görüşlerimizi paylaşacağız.

NELER YAPACAĞIZ?
Herkes filmi kendi imkanlarıyla izledikten sonra saat 20:00'de film hakkında sohbete başlıyoruz. 21:00'den sonra devam etmek isteyenlerle serbest sohbete geçiyoruz.

BİLGİLER VE KATILIM KURALLARI
1. Etkinliğimiz ücretsiz olup sistem üzerinden katılmanız gerekmektedir.
2. Sadece grup üyeleri katılabilir, misafir kabul etmiyoruz.
3. Online sohbette belirli bir sayıyı geçemiyoruz. Katılımcıları öncelikle whatsapp grubuna alacağımız için lütfen katılacaksanız acele ediniz.
4. Sohbeti Zoom uygulaması üzerinden görüntülü olarak yapacağız ve sırayla konuşacağız. Lütfen sohbette birbirimizin sözünü kesmeyelim.
5. Whatsapp grubunda ve sesli sohbette virüs, pandemi, ekonomi, siyaset vs gibi güncel konularda ve konu dışı sohbetler, paylaşımlar yapmamaya dikkat edelim. Film sohbeti sonra erdikten sonra grupta konuşulan konularla ilgili veya başka sanatsal paylaşımlar yapabiliriz.
6. Lütfen sohbet sırasında huzuru bozacak şekilde kavgacı, rahatsız edici bir üslup ile kişileri itham edici bir dil kullanmamaya dikkat edelim.
7. Sayı dolduğunda sistem başvuruları bekleme listesine alıyor. Eğer yer olursa bekleme listesindeki arkadaşları da almaya çalışacağız. O yüzden gelmek istiyorsanız kapasite dolmuş olsa bile lütfen tıklayarak bekleme listesine katılın.

İlgi ve anlayışınız için teşekkürler.

İletişim: aksistanbul34@gmail.com

FRAGMAN

SOUNDTRACK

FİLME AİT BİLGİLER
Orijinal Adı: Festen (The Celebration / Şölen)
Tür: Dram
Yapım: 1998, Danimarka, İsveç
Yönetmen: Thomas Vinterberg
Dil: Danca (Türkçe altyazı)
Süre: 1 saat 40 dakika
Imdb puanı: 8.0
Ödüller: 1998 Cannes Jüri Özel Ödülü ve bir çok festivalde çeşitli ödüller

KONUSU
Çok tanınan ve saygı duyulan bir ailenin babası olan Helge (Henning Moritzen) 60. doğum günü şerefine sahip oldukları otelde bir parti düzenler. Partide tüm çocukları ve misafirler hazır bulunmaktadır.

Helge, en büyük oğlu Christian'dan (Ulrich Thomsen) kısa zaman önce intihar etmiş en büyük kızı Linda'yla ilgili birkaç kelime etmesini rica eder. Aynı zamanda Linda'nın ikizi olan Christian bir konuşma yapar, ancak konuşmada söyledikleri, orada bulunan herkesi şoka uğratır.

Babalarıyla ilgili söylediklerine başta kimse inanmasa da şölen, ilk başta hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir şekilde devam edecektir.


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılacak mısınız?

Evet      Hayır

Misafir getiriyorum.

Kaydet

Katılımcılar (1)

Aks