Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
28 Sanatsever, 178 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Esat Küçükali topluluğa katıldı.
(9 gün önce)
Buse Bekmez topluluğa katıldı.
(9 gün önce)
Serra Oktay topluluğa katıldı.
(1 ay önce)
Betül Özbay topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Betül Demir topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Ferda Gelici topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Helince Kitaplar topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Mehmet Gunes topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Eser Üstüntaş topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Gizem topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

Dekalog-2 Film Tartışması (Kieslowski)

Cumartesi, 27 Kasım 2021
15:00

Henüz mekan belirlenmemişBu hafta, bir çok otoriteye göre tüm zamanların en derinlikli yönetmenlerinden kabul edilen Kieslowski'nin, 10 Emire atıfta bulunan ve 10 orta metraj filmin bir araya gelmesiyle oluşan bir başyapıt olan Dekalog serisinden 2.sini analiz edeceğiz.

NELER YAPACAĞIZ?
Herkes filmi kendi imkanlarıyla izledikten sonra Taksim'de buluşacağız.
15:00 - Film analizi
17:00 - Serbest sohbet

BİLGİLER VE KATILIM KURALLARI
1. Etkinliğimiz ücretsiz olup sistem üzerinden katılmanız gerekmektedir.
2. Sadece grup üyeleri katılabilir, misafir kabul etmiyoruz.
3. Katılımcıları etkinlikten bir gün önce iletişimin sağlanacağı ve lokasyonun bildirileceği geçici whatsapp grubumuza alacağız.
4. Etkinlik süresince pandemi ve hijyen koşuları ile çevreye ve doğaya saygılı olunmalıdır.
5. Katılımınızı en geç etkinliğe 24 saat kala iptal edebilirsiniz. Etkinliğe kayıt olup 24 saatten az bir zaman kala iptal edenleri bir sonraki etkinliğimize almıyoruz. Bunu 2. kez tekrar edenleri de gruptan çıkarıyoruz. Acil durumlar elbette kapsam dışıdır.
6. Etkinliğe kayıt olup mazeretsiz gelmemek gruptan çıkarılma sebebidir.
7. Lütfen sohbet sırasında konuşan kişiyi dinleyelim ve huzuru bozacak şekilde kavgacı, rahatsız edici bir üslup ile kişileri itham edici bir dil kullanmamaya dikkat edelim.
8. Bu bir grup aktivitesi olduğundan, etkili ve verimli olabilmesi için katılımcıların etkinlik süresince gruptan bağımsız hareket etmemelerini rica ediyoruz. Bununla birlikte etkinlikten çıkmak istediğinizde çıkabilirsiniz.
9. Etkinlikle ilgili tüm katılımcıların her türlü sorumlulukları yalnızca kendisine aittir. Ekinlik süresince meydana gelebilecek hastalık, kaza, kayıp, hırsızlık ve benzeri olumsuzluklardan dolayı sorumluluk kabul edilmemektedir. Bu klasik bir cümle ama yazmamız gerekiyor:)
10. Sohbette ve whatsapp grubunda virüs, salgın vs gibi güncel ve siyasi konularda ve konu dışı sohbetler, paylaşımlar yapmamaya dikkat edelim.
11. Mekanlara girişte sorulacak HES kodu, aşı kartı vs gibi konularda hazırlıklı olunuz.
12. Sayı dolduğunda sistem başvuruları bekleme listesine alıyor. Eğer yer olursa bekleme listesindeki arkadaşları da almaya çalışacağız. O yüzden gelmek istiyorsanız kapasite dolmuş olsa bile lütfen tıklayarak bekleme listesine katılın.

İlgi ve anlayışınız için teşekkürler.

İletişim: aksistanbul34@gmail.com

FRAGMAN (Dekalog-2)

FRAGMAN (Dekalog genel)

SOUNDTRACK

FİLME AİT BİLGİLER
Orijinal Adı: Dekalog (Decalogue / On Emir)
Tür: Dram
Yapım: 1989, Polonya
Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
Dil: Lehçe (Türkçe altyazı)
Süre: 59 dakika
Imdb puanı: 7.9
Ödüller: Imdb tüm zamanlar listesi #29 ve bir çok festivalde çeşitli ödüller

KONUSU
Hem sevgilisini hem de kocasını seven sanatçı bir kadın, ölmek üzere olan kocası ve kocasının doktoru arasında geçen çarpıcı bir öykü.

Evliliğinde çocuğu olmayan kadın, sevgilisinden hamile kalmıştır. Eğer kocası yaşayacaksa çocuğu doğuramayacağını düşündüğü için aynı zamanda komşusu olan doktordan kocasının yaşayıp yaşamayacağı hakkında kesin bilgi istemektedir.

Doktorun söyleyeceklerine göre ya çocuğunu aldıracak ya da doğuracaktır. Bir yaşama karşılık başka bir yaşamın çelişkisinin resmedildiği bölüm, dekaloglar içinde sevgi ve duyarlılığın en yüksek olduğu bölümlerden biridir. Ve bize şu soruyu sordurur: Bir insan aynı anda iki kişiyi sevebilir mi?


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılımcılar (2)

Aks
Buse