Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
20 Sanatsever, 158 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Gizem topluluğa katıldı.
(5 gün önce)
Zeynep Özüsağlam topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Esra Çakır topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Burak Baykan topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Arif Gürkan topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Merve Özbay topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Ahsen Kas topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Özgün Devrim Yılmaz topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Betül Terlik topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Nebahat Çakaloğlu topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

[Zoom] Roma (Alfonso Cuarón) Film Analizi

Pazar, 11 Nisan 2021
20:00

Henüz mekan belirlenmemişBu hafta, usta yönetmen Alfonso Cuarón'dan 2018 yılına damgasını vuran ve 10 dalda aday gösterilip 3 Oscar kazanan devasa ölçekte kişisel bir başyapıt izleyerek görüşlerimizi paylaşacağız.

NELER YAPACAĞIZ?

Herkes filmi kendi imkanlarıyla izledikten sonra saat 20:00'de film hakkında sohbete başlıyoruz. 21:00'den sonra devam etmek isteyenlerle serbest sohbete geçiyoruz.

BİLGİLER VE KATILIM KURALLARI

● Etkinliğimize sadece grup üyeleri katılabilir, misafir kabul etmiyoruz.
● Online sohbette belirli bir sayıyı geçemiyoruz. Katılımcıları öncelikle whatsapp grubuna alacağımız için lütfen katılacaksanız acele ediniz.
● Sohbeti Zoom uygulaması üzerinden görüntülü olarak yapacağız ve sırayla konuşacağız. Lütfen sohbette birbirimizin sözünü kesmeyelim.
● Whatsapp grubunda ve sesli sohbette kesinlikle virüs, pandemi, siyaset vs gibi güncel konularda ve konu dışı sohbetler, paylaşımlar yapmamaya dikkat edelim. Film sohbeti sonra erdikten sonra grupta konuşulan konularla ilgili veya başka sanatsal paylaşımlar yapabiliriz.
● Sohbet sırasında huzuru bozacak şekilde kavgacı, rahatsız edici bir üslup ve kişileri itham edici bir dil kullanmamaya lütfen dikkat edelim.
● Sayı dolduğunda sistem başvuruları bekleme listesine alıyor. Eğer online sohbet için yer olursa bekleme listesindeki arkadaşları da almaya çalışacağız. O yüzden dahil olmak istiyorsanız kapasite dolmuş olsa bile lütfen tıklayarak bekleme listesine katılın.

İlgi ve anlayışınız için teşekkürler.

İletişim: aksistanbul34@gmail.com

FİLME AİT BİLGİLER

Fragman:

Soundtrack:

Orijinal Adı: Roma
Tür: Dram
Yapım: 2018, Meksika, ABD
Yönetmen: Alfonso Cuarón
Dil: İspanyolca (Türkçe altyazı)
Süre: 2 sa 15 dak
Imdb puanı: 7.7
Ödüller: 3'ü Oscar olmak üzere 243 ödül ve 214 adaylık

Cleo, Meksiko’nun orta sınıf ailelerinin yaşadığı bir Roma mahallesinde bulunan bir evde hizmetçi olarak çalışan genç bir kadındır. Bir yandan ev işleri ile uğraşan Cleo, bir yandan da evdeki dört çocukla ilgilenir. O tüm zamanını hizmetlisi olduğu evde geçirse de kendisine ait bambaşka bir dünyası vardır. Genç kadın, gönlünü Fermin adındaki bir adama kaptırmıştır. Fakat bu ilişki pek de Cleo’nun düşlediği gibi sonuçlanmaz. Bu sırada evin dört çocuk annesi olan hanımı Sofia, kocasının yokluğu ile başa çıkmaya çalışır. Birbirinden farklı hayatlara sahip olsalar da benzer travmalar yaşayan Cleo ve Sofia, siyasi kargaşanın hüküm sürdüğü bir ortamda birbirlerinin en büyük destekçisi olur.

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini "Büyük Umutlar", “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı”, “Y Tu Mama Tambien”, “Son Umut” ve “Yerçekimi” gibi başarılı filmler ile karşımıza çıkan iki Oscar ödüllü Alfonso Cuarón üstleniyor.


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılımcılar (1)

Aks