Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
21 Sanatsever, 112 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Emine Ikiz topluluğa katıldı.
(13 gün önce)
Ezgi Öztürk topluluğa katıldı.
(20 gün önce)
Bilal Yalçıntürk topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Ayşenur Erolan topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
M.fevzi Esen topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Berk Varlık topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Özgün Petridis topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Duygu Soydan topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Ayşe Gül topluluğa katıldı.
(8 ay önce)
Burak Alver topluluğa katıldı.
(8 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

[Zoom Online] Take This Waltz Film Analizi

Pazartesi, 25 Mayıs 2020
20:00

Henüz mekan belirlenmemişBayram tatilindeki 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını daha katlanılabilir kılmak amacıyla bu süreç boyunca her gün bir film üzerine konuşacağız.

Bu etkinliklerde bazen grup çizgimizin dışına çıkarak, ülkece hatta dünyaca içinde bulunduğumuz demotive edici atmosfere karşı moralimizi yüksek tutacak ve/veya odağımızı değiştirecek filmler izlemeye çalışacağız.

Bu kapsamda 25. online film etkinliğimizde, evliliğini sorgulayan bir kadının psikolojisini ve yaşadıklarını inceleyen Take This Waltz filmini analiz edeceğiz.

NELER YAPACAĞIZ?
Herkes filmi kendi imkanlarıyla izledikten sonra saat 20:00'de film hakkında sohbete başlıyoruz. 21:00'den sonra devam etmek isteyenlerle serbest sohbete geçiyoruz.

BİLGİLER VE KATILIM KURALLARI:
1. Etkinliğimize sadece grup üyeleri katılabilir, misafir kabul etmiyoruz.
2. Online sohbette belirli bir sayıyı geçemiyoruz. Katılımcıları öncelikle whatsapp grubuna alacağımız için lütfen katılacaksanız acele ediniz.
3. Sohbeti Zoom uygulaması üzerinden görüntülü olarak yapacağız ve sırayla konuşacağız. Lütfen sohbette birbirimizin sözünü kesmeyelim:)
4. Whatsapp grubunda ve sesli sohbette kesinlikle virüs, salgın vs gibi güncel ve siyasi konularda ve konu dışında sohbetler ve paylaşımlar yapmamaya dikkat edelim. Film sohbeti sonra erdikten sonra da grupta sadece sanatsal paylaşımlar yapılabilir. Lütfen birbirimizi gereksiz mesajlara boğmamak adına bu kurala uymaya çalışalım.
5. Sayı dolduğunda sistem başvuruları bekleme listesine alıyor. Eğer online sohbet için yer olursa bekleme listesindeki arkadaşları da almaya çalışacağız. O yüzden dahil olmak istiyorsanız kapasite dolmuş olsa bile lütfen tıklayarak bekleme listesine katılın.

İlgi ve anlayışınız için çok teşekkürler.

İletişim: aksistanbul34@gmail.com

FİLME AİT BİLGİLER:
Fragman:
https://www.youtube.com/watch?v=0yPzc_REvhU

Soundtrack:
https://youtu.be/jtJnaDtcmaM?list=PL0ReFer5k6cPEanUSUY5PCaPT5mW-gwgg

Orijinal Adı: Take this Waltz
Tür: Dram
Yapım: 2011, Kanada
Yönetmen: Sarah Polley
Dil:  İngilizce (Türkçe altyazı)
Süre: 1 saat 56 dakika
Imdb puanı: 6.5
Ödüller: 2012 Vancouver film festivali ödülü ile çeşitli festivallerde 19 adaylık ve 3 ödül

KONUSU:
Margot ve Lou beş yıldır evli olan ve dışarıdan bakıldığında sorunsuz ilişki yürüten bir çifttir. Fakat Margot'un tesadüfen tanıştığı Daniel'e karşı hissettiği çekim her şeyin yönünü değiştirecektir. Zira Daniel ile engel olamadıkları cinsel yakınlaşma Margot'un kendisini daha fazla tanımasına ve evliliğinin gidişatını sorgulamasına neden olacaktır.

Çektiği çeşitli kısa filmlerden sonra ilk uzun metraj filmi olan Ondan Uzakta (Away from Her, 2006) ile En İyi Uyarlanmış Senaryo dalında Oscar adaylığı olan oyuncu Sarah Polley'in ikinci uzun metrajlı filmi olan yapım sevgi, bağlılık, ihanet üzerine günümüz evliliklerine bir bakış açısı sunuyor.


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılımcılar (1)

Aks