Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
21 Sanatsever, 112 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Emine Ikiz topluluğa katıldı.
(13 gün önce)
Ezgi Öztürk topluluğa katıldı.
(20 gün önce)
Bilal Yalçıntürk topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Ayşenur Erolan topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
M.fevzi Esen topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Berk Varlık topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Özgün Petridis topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Duygu Soydan topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Ayşe Gül topluluğa katıldı.
(8 ay önce)
Burak Alver topluluğa katıldı.
(8 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

[Zoom Online] Blue Valentine Film Analizi

Pazar, 24 Mayıs 2020
20:00

Henüz mekan belirlenmemişBayram tatilindeki 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını daha katlanılabilir kılmak amacıyla bu süreç boyunca her gün bir film üzerine konuşacağız.

Bu etkinliklerde bazen grup çizgimizin dışına çıkarak, ülkece hatta dünyaca içinde bulunduğumuz demotive edici atmosfere karşı moralimizi yüksek tutacak ve/veya odağımızı değiştirecek filmler izlemeye çalışacağız.

Bu kapsamda 24. online film etkinliğimizde, bitmekte olan bir evliliğin yıkıcı bir portresini çıkaran Blue Valentine filmini analiz edeceğiz.

NELER YAPACAĞIZ?
Herkes filmi kendi imkanlarıyla izledikten sonra saat 20:00'de film hakkında sohbete başlıyoruz. 21:00'den sonra devam etmek isteyenlerle serbest sohbete geçiyoruz.

BİLGİLER VE KATILIM KURALLARI:
1. Etkinliğimize sadece grup üyeleri katılabilir, misafir kabul etmiyoruz.
2. Online sohbette belirli bir sayıyı geçemiyoruz. Katılımcıları öncelikle whatsapp grubuna alacağımız için lütfen katılacaksanız acele ediniz.
3. Sohbeti Zoom uygulaması üzerinden görüntülü olarak yapacağız ve sırayla konuşacağız. Lütfen sohbette birbirimizin sözünü kesmeyelim:)
4. Whatsapp grubunda ve sesli sohbette kesinlikle virüs, salgın vs gibi güncel ve siyasi konularda ve konu dışında sohbetler ve paylaşımlar yapmamaya dikkat edelim. Film sohbeti sonra erdikten sonra da grupta sadece sanatsal paylaşımlar yapılabilir. Lütfen birbirimizi gereksiz mesajlara boğmamak adına bu kurala uymaya çalışalım.
5. Sayı dolduğunda sistem başvuruları bekleme listesine alıyor. Eğer online sohbet için yer olursa bekleme listesindeki arkadaşları da almaya çalışacağız. O yüzden dahil olmak istiyorsanız kapasite dolmuş olsa bile lütfen tıklayarak bekleme listesine katılın.

İlgi ve anlayışınız için çok teşekkürler.

İletişim: aksistanbul34@gmail.com

FİLME AİT BİLGİLER:
Fragman:
https://www.youtube.com/watch?v=aw0NChcdQfQ

Soundtrack:
https://www.youtube.com/watch?v=aZUm2Gp3_AA&list=PL2KYoIJx8TFXi0sfkXyFNfjBZFukU80uP

Orijinal Adı: Blue Valentine
Tür: Dram, Romantik
Yapım: 2010, ABD
Yönetmen: Derek Cianfrance
Dil:  İngilizce (Türkçe altyazı)
Süre: 1 saat 52 dakika
Imdb puanı: 7.4
Ödüller: 2011 yılı 1 Oscar adaylığı ile çeşitli festivallerde 55 adaylık ve 9 ödül

KONUSU:
Bitmekten olan bir evliliğin yıkıcı bir portresinin dürüst bir değerlendirmesini yapan film, insan ilişkilerine ve beraberliklere farklı ve acı bir bakış açısı sunuyor.


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılımcılar (1)

Aks