Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
21 Sanatsever, 112 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Emine Ikiz topluluğa katıldı.
(13 gün önce)
Ezgi Öztürk topluluğa katıldı.
(20 gün önce)
Bilal Yalçıntürk topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Ayşenur Erolan topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
M.fevzi Esen topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Berk Varlık topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Özgün Petridis topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Duygu Soydan topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Ayşe Gül topluluğa katıldı.
(8 ay önce)
Burak Alver topluluğa katıldı.
(8 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

[Zoom Online] Zorba Film Analizi

Cumartesi, 23 Mayıs 2020
20:00

Henüz mekan belirlenmemişBayram tatilindeki 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını daha katlanılabilir kılmak amacıyla bu süreç boyunca her gün bir film üzerine konuşacağız.

Bu etkinliklerde bazen grup çizgimizin dışına çıkarak, ülkece hatta dünyaca içinde bulunduğumuz demotive edici atmosfere karşı moralimizi yüksek tutacak ve/veya odağımızı değiştirecek filmler izlemeye çalışacağız.

Bu kapsamda 23. online film etkinliğimizde, hayatı ve hedonizmi sorgulayan 3 Oscarlı Zorba filmini analiz edeceğiz.

NELER YAPACAĞIZ?
Herkes filmi kendi imkanlarıyla izledikten sonra saat 20:00'de film hakkında sohbete başlıyoruz. 21:00'den sonra devam etmek isteyenlerle serbest sohbete geçiyoruz.

BİLGİLER VE KATILIM KURALLARI:
1. Etkinliğimize sadece grup üyeleri katılabilir, misafir kabul etmiyoruz.
2. Online sohbette belirli bir sayıyı geçemiyoruz. Katılımcıları öncelikle whatsapp grubuna alacağımız için lütfen katılacaksanız acele ediniz.
3. Sohbeti Zoom uygulaması üzerinden görüntülü olarak yapacağız ve sırayla konuşacağız. Lütfen sohbette birbirimizin sözünü kesmeyelim:)
4. Whatsapp grubunda ve sesli sohbette kesinlikle virüs, salgın vs gibi güncel ve siyasi konularda ve konu dışında sohbetler ve paylaşımlar yapmamaya dikkat edelim. Film sohbeti sonra erdikten sonra da grupta sadece sanatsal paylaşımlar yapılabilir. Lütfen birbirimizi gereksiz mesajlara boğmamak adına bu kurala uymaya çalışalım.
5. Sayı dolduğunda sistem başvuruları bekleme listesine alıyor. Eğer online sohbet için yer olursa bekleme listesindeki arkadaşları da almaya çalışacağız. O yüzden dahil olmak istiyorsanız kapasite dolmuş olsa bile lütfen tıklayarak bekleme listesine katılın.

İlgi ve anlayışınız için çok teşekkürler.

İletişim: aksistanbul34@gmail.com

FİLME AİT BİLGİLER:
Fragman:
https://www.youtube.com/watch?v=2AzpHvLWFUM

Soundtrack:
https://www.youtube.com/watch?v=QNIl3Jm51Uo

Orijinal Adı: Alexis Zorbas (Zorba the Greek)
Tür: Dram, Komedi
Yapım: 1964, Yunanistan, ABD
Yönetmen: Michael Cacoyannis
Dil:  İngilizce, Yunanca (Türkçe altyazı)
Süre: 2 saat 22 dakika
Imdb puanı: 7.7
Ödüller: 1965 yılı 3 Oscar ödülü ile çeşitli festivallerde 16 adaylık ve 7 ödül

KONUSU:
Hayattan fazlaca bir beklentisi olmayan mutsuz İngiliz yazar Yunan asıllı Basil'e Yunan adalarından biri olan Girit'te bir maden ocağı miras kalmıştır. Hayatına yeniden bir çeki düzen verme umudunu taşıyarak adaya gelen Basil burada aşırı davranışları olan, kaba saba ama hayata şehvetle bağlı orta yaşlı bir Yunanlı olan Alexis Zorba (Anthony Quinn) ile tanışır.

Kendisini adeta himayesine alan Zorba'nın kendisine kabul ettirmeye çalıştığı hayat tarzının bir parçası da yenilgileri umursamamaktır. Zorba'ya göre yenilgiler hayatın kaçınılmaz parçalarıdır ve ancak yenilginin sürekli olarak tadılması ile hayatın zaferlerinin tadına varılabilir.

Zorba sayesinde Yunanlıların dünyevi zevklerini keşfettikçe Basil'in hayata bakış açısı git gide değişmeye başlar.


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılımcılar (1)

Aks