Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
19 Sanatsever, 91 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Bilal Yalçıntürk topluluğa katıldı.
(1 ay önce)
Ayşenur Erolan topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
M.fevzi Esen topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Berk Varlık topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Özgün Petridis topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Duygu Soydan topluluğa katıldı.
(5 ay önce)
Ayşe Gül topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Burak Alver topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Hayriye Çelik topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Oğuzhan Özbey topluluğa katıldı.
(8 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

[Online] Groundhog Day Film Analizi

Perşembe, 26 Mart 2020
20:00

Henüz mekan belirlenmemişYaşadığımız bu olağanüstü süreçte herkesin evinde olduğunu veya olması gerektiğini düşünerek, bu günleri verimli ve hoş geçirmek adına iki günde bir online film etkinliği yapıyoruz. Etkinlikler şimdilik salı, perşembe ve cumartesi günleri olacak.

Bu etkinliklerde grup çizgimizin dışına çıkarak, ülkece hatta dünyaca içinde bulunduğumuz demotive edici atmosfere karşı moralimizi yüksek tutacak filmler izlemeye çalışacağız.

Bu kapsamda ikinci filmimiz; 1993 yapımı bir klasik olan Groundhog Day. İçimizi yaşama sevinci dolduracak bu filmi, sahip olduklarımızın değerini bilmek adına hepimizin izlemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Üyelerimiz arasında yaptığımız oylama sonucunda etkinlik saati hafta içi 20:00 olarak belirlendi.

NELER YAPACAĞIZ?
Herkes filmi evinde kendi imkanlarıyla izleyecek ve sonrasında saat 20:00'da film hakkında sohbete başlayacağız.

BİLGİLER VE KATILIM KURALLARI:
1. Etkinliğimize sadece grup üyeleri katılabilir, misafir kabul etmiyoruz.
2. Online sohbette belirli bir sayıyı geçemiyoruz. Katılımcıları whatsapp grubuna alacağımız için lütfen katılacaksanız acele ediniz.
3. Sohbeti Discord uygulaması üzerinden sesli olarak yapacağız ve sırayla konuşacağız. Lütfen sohbette birbirimizin sözünü kesmeyelim:)
4. Whatsapp grubunda ve sesli sohbette kesinlikle virüs, salgın vs gibi güncel ve siyasi konularda ve konu dışında sohbetler ve paylaşımlar yapmamaya dikkat edelim. Film sohbeti sonra erdikten sonra da grupta sadece sanatsal paylaşımlar yapılabilir. Lütfen birbirimizi gereksiz mesajlara boğmamak adına bu kurala uymaya çalışalım.
5. Sayı dolduğunda sistem başvuruları bekleme listesine alıyor. Eğer online sohbet için yer olursa bekleme listesindeki arkadaşları da almaya çalışacağız. O yüzden dahil olmak istiyorsanız kapasite dolmuş olsa bile lütfen tıklayarak bekleme listesine katılın.

İlgi ve anlayışınız için çok teşekkürler.

İletişim: aksistanbul34@gmail.com

FİLME AİT BİLGİLER:
Fragman:
https://www.youtube.com/watch?v=wYng6OJe6dY

Soundtrack:
https://www.youtube.com/watch?v=6EecUGOngvM&list=PLKZqLC1AdYwNmBJbdYDPsMsYEX95wr0Fu

Orijinal Adı: Groundhog Day (Bugün Aslında Dündü)
Tür: Fantastik, Romantik, Komedi
Yapım: 1993, ABD
Yönetmen: Harold Ramis
Dil: İngilizce (Türkçe altyazı)
Süre: 1 saat 41 dak
Imdb puanı: 8.0
Ödüller: 1994 Bafta Film Festivali en iyi film ödülü ile bir çok festivalde çeşitli ödüller

KONUSU:
Bir hava durumu spikeri olan Phil Connors, yapımcısı ve sevimli kameramanı ile birlikte Pennsylvania'daki Punxsutawney kasabasına geleneksel Groundhog Day şenliklerini görüntülemek için gönderilir. O gün, belki de Phil'in hayatının en kötü günüdür, ama bundan beteri de vardır: Phil'in karabasanı, her gün tekrarlanır.

Artık her gün, onun için Groundhog Day olarak yeniden yaşanmaktadır. Phil, o gün olacak her şeyi bildiği için bunun avantajlarını kullanmayı zamanla öğrenir. Ama, hayatının kadının kalbini kazanması için daha yapması gereken çok şey vardır.


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılımcılar (1)

Aks