Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
21 Sanatsever, 112 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Emine Ikiz topluluğa katıldı.
(13 gün önce)
Ezgi Öztürk topluluğa katıldı.
(20 gün önce)
Bilal Yalçıntürk topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Ayşenur Erolan topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
M.fevzi Esen topluluğa katıldı.
(6 ay önce)
Berk Varlık topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Özgün Petridis topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Duygu Soydan topluluğa katıldı.
(7 ay önce)
Ayşe Gül topluluğa katıldı.
(8 ay önce)
Burak Alver topluluğa katıldı.
(8 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

Border (Sınır) Film Gösterimi ve Analiz

Cumartesi, 9 Kasım 2019
15:00
osmanbey
İstanbulBu hafta, İsveç'te yaşayan İran asıllı yönetmen Ali Abbasi'den 2018 Cannes Film Festivalinden ödülle dönen ve İsveç'in 2019 Oscar adayı olan, sıradışı hikayesi ve çarpıcı kurgusuyla insanı şok eden bol ödüllü özgün bir film izleyerek görüşlerimizi paylaşacağız.

NELER YAPACAĞIZ?
15:00: Film gösterimi
17:00 Film hakkında sohbet
18:45: Yeni film önerilerinin paylaşılması ve oylama
19:00: Devam etmek isteyenlerle serbest sohbet

Etkinlik, Osmanbey metro durağına 5 dakika yürüme mesafesinde şirin ve sıcak bir kafede olup net lokasyonu whatsapp grubumuzda paylaşıyoruz.

KATILIM BAŞVURUSU ve ŞARTLAR:
1. Etkinliğimiz ücretsiz olup katılım için talepte bulunmanız gerekmektedir.
2. Misafir kabul edemiyoruz.
3. Katılımınız onaylandıktan sonra, etkinlikten 1-2 gün önce sizi, etkinlikle ilgili tüm iletişimin sağlanacağı ve mekanın bildirileceği geçici whatsapp grubumuza alacağız.
4. Mekanın belli bir kapasitesi olduğundan, geç yapılacak katılım başvurularınıza olumlu yanıt veremeyebiliriz.
5. Başvuruların kapasiteden fazla olması durumunda sayıyı azaltmak adına 1-2 gün önce katılım durumuna göre seçim yapıyoruz.
6. Geleceğini bildirip kayıt yaptıran ve en geç 48 saat öncesine kadar iptal etmeyip gelmeyen üyelerimiz, sonraki ilk etkinliğimize gelemiyor. Bunu 2. kez tekrar edenleri de gruptan çıkartıyoruz.
7. Her etkinlikte mutlaka, daha önce hiçbir etkinliğimize gelememiş en az 3 yeni üyeye yer vermeye çalışıyoruz. Bu amaçla, o hafta yer olmaması durumunda eski üyelerimizden dönüşümlü katılım konusunda ricada bulunabiliriz. İlgi ve anlayışınız için çok teşekkürler.
8. Bu etkinliğin amacı filmi izledikten sonra birlikte analizini yapabilmektir. Herkesin konuşması elbette şart değil ve filmi evde izleyip sadece sohbet kısmına da gelebiliriz ancak sadece filmi izlemek için gelip de sonrasında çıkılması bu toplantının amacına aykırı olduğundan bunu kabul edemiyoruz.

İletişim: aksistanbul34@gmail.com

FİLME AİT BİLGİLER:
Fragman:
https://www.youtube.com/watch?v=QMs28A1s1OA

Soundtrack:
https://www.youtube.com/watch?v=dVh1oIPZK4g&list=PLSrDW53ETGCzEtdLxvtMdZNK67nPBKDGd

Orijinal Adı: Gräns (Border / Sınır)
Tür: Dram, Gizem
Yapım: 2018 İsveç, Danimarka
Yönetmen: Ali Abbasi
Dil: İsveççe, İngilizce (Türkçe altyazı)
Süre: 1 saat 50 dakika
Imdb puanı: 7.0
Ödüller: 2018 Cannes Film Festivali ödülü, 2019 Oscar adaylığı ve bir çok festivalde çeşitli ödüller

KONUSU:
İnsanların çirkin ve tuhaf bulduğu bir kadın olan Tina'nın sıradışı bir koku alma duyusu vardır. Tina bu özelliğini sınır güvenliği için çalıştığı işinde kullanmakta ve sınır kapısından hiç bir kaçakçıyı geçirmemektedir.

Tina'nın bu yeteneği polis tarafından fark edilir ve polis davalarında görev almaya başlar. Polisle çalışmalarında insanların kötü yanını kolayca algılayan Tina bu sırada insanların çirkin ve tuhaf bulduğu Vore adında genç bir adamla tanışır. Bir yandan polisle olan çalışmaları, diğer yandan kendi hayatının ona yetersiz gelmesine ek olarak bu yeni tanıdığı adamın kafasını karıştırması sonucunda Tina tüm hayatını sorgulamaya başlayacak ve hiç ummadığı çarpıcı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktır.


Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılımcılar (1)

Aks