Aks İstanbul Sanat

topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri topluluk üyeleri
42 Sanatsever, 41 Etkinlik, İstanbul ()

Topluluk Giriş Yazısı:


Katıl

 

Topluluğa Katılmak için Giriş Yapın

Sinema

,

Resim

,

Sanat

,

Tiyatro

,

Etkinlik

,

Gezi

,

Kültürel Aktivite

,

Tur

,

Film Okuma

,

Sohbet

,

Paylaşım

, etkinlik
Çağtay Güneş topluluğa katıldı.
(9 gün önce)
Don Kişot Kitap Kulübü topluluğa katıldı.
(1 ay önce)
Özge Desem topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Arzu Kiliç topluluğa katıldı.
(2 ay önce)
Pelin Tonka topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Yeşim Tatlı topluluğa katıldı.
(3 ay önce)
Zeynep Çelik topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Fırat Gündüz topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Demet Taşdemir topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
Gülay İst. topluluğa katıldı.
(4 ay önce)
İstanbul'da yaşayan ve günlük hayatın rutin, sıkıcı, boğucu koşuşturmacaları arasında tekdüzelikten bunalan insanlar için, hayata birlikte anlam katmak, bu kişileri düzgün, seviyeli ve doyurucu belli bir sanatsal aksta buluşturmak amacıyla, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için sanatla beslenmek gerektiğini düşünen ve hayatının bir döneminde sanatın çeşitli dallarıyla aktif olarak ilgilenmiş fakat sonrasında farklı meslekler icra eden sanatseverler tarafından kurulan bir topluluktur.

Asi Kombinasyon: Bir Arthur Russell Portresi

Cumartesi, 8 Aralık 2018
14:30
Şişhane
İstanbul


Bu hafta, yaşadığı dönemde anlaşılamamış bir müzik dehasının hikayesini izleyerek yorumlarımızı paylaşacağız.

NELER YAPACAĞIZ?
14:30: Şişhane'de buluşma (Lokasyonu, onaylı katılımcılara whatsapp'tan bildireceğiz)
15:00: Film gösterimi
16:30: Film hakkında sohbet

KATILIM BAŞVURUSU ve ŞARTLAR:
1. Etkinliğimiz ücretsiz olup başvuru sadece 18 yaş üzeri üyelerimize açıktır.
2. Katılım için talepte bulunmanız ve onaylanması gerekmektedir.
3. Misafir kabul edemiyoruz.
4. Katılım taleplerinizi yaptıktan sonra mesaj veya mail ile göndererek daha önce tanıtmadıysanız kısaca kendinizi tanıtıp telefon numaranızı iletebilirsiniz. Katılımınız onaylandıktan sonra, etkinlikten 1-2 gün önce sizi, etkinlikle ilgili tüm iletişimin sağlanacağı ve mekanın bildirileceği geçici whatsapp grubumuza alacağız.
5. Mekanın belli bir kapasitesi olduğundan, geç yapılacak katılım başvurularınıza, grup üyemiz de olsanız olumlu yanıt veremeyebiliriz.
6. Başvuruların kapasiteden fazla olması durumunda sayıyı azaltmak adına 1-2 gün önce seçim yapıyoruz.
7. Geleceğini bildirip kayıt yaptıran ve en geç 48 saat öncesine kadar iptal etmeyip gelmeyen üyelerimizi, sonraki ilk etkinliğimize almıyoruz. Bunu 2. kez tekrar edenleri de gruptan çıkartıyoruz.
8. Her etkinlikte mutlaka, daha önce hiçbir etkinliğimize gelememiş en az 3 yeni üyeye yer vermeye çalışıyoruz. Bu amaçla, o etkinlik için ön katılım talebinde bulunan eski üyelerimizden 3'ünün yerine dönüşümlü olarak her etkinlikte 3 yeni üye alıyoruz. İlginiz ve anlayışınız için çok teşekkürler.

İletişim: aksistanbul34@gmail.com

FİLME AİT BİLGİLER:

Fragman:
https://www.youtube.com/watch?v=uziDEMpJmAo

Orijinal Adı: Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell
Tür: Dram, Romantik, Belgesel, Müzik
Yapım: 2008, USA
Yönetmen: Matt Wolf
Dil: İngilizce (Türkçe altyazı)
Süre: 1 saat 11 dakika
Imdb puanı: 7.6
Ödüller: 2008 Berlin Film Festivali en iyi belgesel adayı ve 2008 Dublin Film Festivali en iyi belgesel ödülü

1970'lerin sonlarında New York, müziğin hangi yönde ilerleyeceğinin bilinmediği bir dönem. Bu şehirde ve zamanda ortaya çıkan müzikal bir deha...

1992 yılında AIDS'ten ölen besteci, çellocu, şarkıcı ve dans müziği sanatçısı Arthur Russell, hayatta olduğu süre içerisinde müzik çevrelerince fazla tanınan bir isim değildi. Ancak modern dans müziğinin temellerini atan deneysel çalışmaları, üzerinden onlarca yıl geçse de dün yaratılmış gibi duran akıl almaz parçaları şimdi gün yüzüne çıkarken, hayran kitlesi de katlanarak artıyor.

Arthur Russell'ın müziğinde disko ve avangard bir aradadır. Soğuk iklimlerden gelen bu çellocu New York’a yerleşerek kısa süre içinde 1970’lerin ve 80’lerin deneysel müzik sahnesinin ayrılmaz bir parçası olur. Russel’ın yaşamından eşsiz görüntüler içeren Asi Kombinasyon, sanatçının karmaşık, kimi zaman manik kişiliğinin ve oyuncu müziğinin bir tablosunu sunuyor.

Russel’ın müziği olmasaydı ne Erlend Øye, ne LCD Soundsystem'den James Murphy, ne de günümüzün elektronik müzik guruları bugün bulundukları yerde olabilirlerdi. Russel’ın en yakın çalışma arkadaşları Philip Glass ve Allen Ginsberg’e de yer veren film, New York’un ilginç kültür tarihinin son 50 yılını, AIDS ile mücadeleyi, katarsis olarak sanatsal yaratım sürecini ve popüler başarı arayışını ele alıyor.

Amerikalı yönetmen Matt Wolf'un enfes anlatımıyla, zamanında anlaşılamamış bir müzik dehasının hikayesine mercek tutan bu filmi izleyerek yorumlarımızı paylaşacağız.Topluluk üyeleri yorumları görebilirler.

Yorumlar

Katılımcılar (1)

Aks